HABER

Son Dakika: Ümitcan Uygun tutuklandı

Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin gözaltına alınan Ümitcan Uygun, "kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Son Dakika: Ümitcan Uygun tutuklandı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ümitcan Uygun ile diğer şüpheliler Furkan G. ve Dilan C, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Şüpheliler burada, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdikten sonra sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI

Şüpheli Uygun, "kasten öldürmek" suçundan tutuklanırken, "suç delillerini karartmak" ile suçlanan diğer 2 şüpheli hakkında ise "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verildi.

AĞABEYİ DE GÖZALTINDA

Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun ise "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama" suçundan gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili olarak Ümitcan Uygun'un gözaltına alınması sonrası, sosyal medya hesabı üzerinden devletimizi aşağılayıcı paylaşımlar yaptığı tespit edilen ağabeyi Erol Uygun, Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla 06.08.2021 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili adli işlemler devam etmektedir."

NE OLMUŞTU?

İhbar üzerine, 3 Ağustos'ta Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve giden emniyet ekipleri, 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C, gözaltına alınmıştı.

Ümitcan Uygun'un kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında da ifadesi alınmıştı.

Uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntülerinin sosyal medyada yer alması üzerine, "uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek" suçlamasıyla tutuklanan Uygun, 17 Temmuz'da tahliye edilmişti. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Koooossskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücü bu mahlukatı durdurmaya yetmiyormu...
Bu katilden çok o tehdit eden mahlukat abiye devlet nedir lütfen göstetin
Bu manyaklara gereken cezayı niçin vermez bu devlet anlamış değilim.. Her türlü pislik var niçin salıyorsunuz ortalığa versenize cezasını ömür boyu içeride kalıp çürüsün böyleleri
Geri Dön