Son dakika... Artvin'de sel ve heyelan

Son dakika haberine göre Artvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağış, sel ve heyelana neden oldu. Hopa-Borçka karayolu taşkın sonucu ulaşıma kapandı. Borçka ve Hopa ilçelerine AFAD ekileri sevk edildi.

Artvin'in Borçka ilçesinde sağanak yağış sel ve heyelanlara neden oldu.

Artvin'de sabah saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Borçka ilçesinde sağanak yağışın etkisiyle Borçka deresi taştı, bazı ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. İlçede bazı köy ve mahalle yolları da heyelan sonucu ulaşıma kapandı.

Hopa'da Sundura deresinin taşması sonucu Hopa-Borçka karayolu ulaşıma kapandı. Sürücüler, Borçka Tünel mevkiinde beklemeye başladı. Borçka ve Hopa ilçelerine AFAD ekileri sevk edildi.

1 EV HASAR GÖRDÜ, SEL KAMYONLARI SÜRÜKLEDİ

Artvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağış sonucu Sundura Deresi taştı. Taşkın sırasında yol kenarında park halinde olan özel bir şirkete ait 3 kamyon sele kapılarak sulara gömüldü. İlçede heyelan nedeniyle bir ev hasar gördü. Evde kimsenin olmaması olası faciayı önledi. Taşkın ve heyelanlar nedeniyle Hopa ve Arhavi ilçelerinde bazı köy ve mahalle yolları ulaşıma kapandı. Arhavi ilçesi Kavak köyündeki hidroelektrik santrali de sel sularından nasibini aldı. Debisi yükselen dere sularının kapladığı santraldeki bazı iş makineleri de sulara kapıldı.

'TEYAKKUZ HALİNDEYİZ'

Borçka Belediye Başkanı CHP'li Ercan Orhan, ilçede can kaybının yaşanmadığını, tüm ekiplerle teyakkuz halinde olduklarını söyledi. Etkili sel baskınlarında maddi hasarlar oluştuğunu ve Hopa - Borçka karayolunun tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldığını aktaran Orhan, "Çok şükür, can kaybı yok. Ufak çaplı maddi kayıplar söz konusu. Yağmur devam ediyor. Belediyenin bütün birimleri hazır vaziyette bekletiliyor. Yağmurun devam etmesi bizi korkutuyor, endişelendiriyor. Hafif çaplı heyelanlar var. Sadece bir eve heyelan, arkadan girip ön taraftan çıkmış. Allah'tan orada yaşayanların köyde olduğundan kaynaklı bir can kaybı söz konusu değil" dedi.

ARTVİN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Artvin Valisi Yılmaz Doruk yaptığı açıklamada, Artvin'in Borçka ilçesinde meydana gelen şiddetli yağış nedeniyle herhangi bir can kaybının yaşanmadığını söyledi.

Bazı evlerde kısmi su baskınlarının olduğunu dile getiren Doruk, "Kısmi su baskınlarımız var ama şu anda bunlar kontrol edilebilir düzeyde. Bölgede yağış yavaşlamaya başladı." dedi.

Doruk, bazı yolların kısa süreliğine ulaşıma kapandığını belirterek, Artvin-Hopa kara yolunun da önlemlerin alınmasının ardından kontrollü olarak trafiğe açıldığını kaydetti.

Öte yandan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker de bölgeye giderek, ilgililerden bilgi aldı ve çalışmaları yakından takip etti.

(DHA/AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
chape ülkeye bereketsizlik getirdi. İşte chape altyapısı ve zihniyeti. AK PARTİMİZİ Begenmeyen nankörlerin sonu budur! Allah belayı üzerinizden eksik etmiyor
ulkeyi chpemi yonetiyo geri zekali aptal
Güzel alay ediyorsun da milletin kafa basmıyor akpyle alay ettiğini az daha açık yaz yoksa akpliler beğenir bunu
doğa ile savaş halindeyiz o karadeniz yaylalarını araplara sattıp ticarethane yaptıkça daha çok heyelan göçük olacak satın yıkın kesin bertaraf edin
Allah yar ve yardımcıları olsun insaalh
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler