HABER

Son dakika! Avusturya Başbakanı Nehammer: Putin'le görüşmemiz zorluydu

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Görüşmenin zorlu geçtiğine vurgu yapan Nehammer, "Putin'e verdiğim en önemli mesaj savaşın sona ermesi oldu" ifadelerini kullandı.

Son dakika! Avusturya Başbakanı Nehammer: Putin'le görüşmemiz zorluydu

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Putin'le görüşmesinin ardından, "Görüşmemiz açık, net ve zorluydu. Putin'e verdiğim en önemli mesaj savaşın sona ermesi oldu. Çünkü savaşın kazananı olmaz." dedi.

Vladimir Putin’le görüşmek üzere Moskova'ya giden Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Avusturya’nın tarafsız bir ülke olduğunu ancak Rusya’nın başlattığı savaşa karşı Ukrayna’nın yanında "net bir duruşa sahip" olduklarını ifade etmişti.

"ELİMDEN GELENİ YAPMIŞ OLDUM"

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rus lider Putin ile görüşmesinin ardından açıklama yaptı ve "Görüşme dostane değildi ve zorluydu." sözlerini kullandı.

Karl Nehammer görüşmeyle ilgili olarak ayrıca, "Savaşın bitirilmesi için Putin'le konuştum ve savaşlarda iki tarafın da kaybettiğini söyledim. Kiev'e yaptığım ziyaretten sonra Moskova'ya da gitmek ve görevimi yarım bırakmak istememiştim ve elimden geleni yapmış oldum." dedi.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler