HABER

Son dakika: Aydın'da orman yangını! Havadan ve karadan müdahale sürüyor: Kısa sürede yayıldı

Son dakika haberine göre, Aydın’ın Söke ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangını kontrol almaya çalışan ekipler, havadan ve karadan müdahaleyi sürdürüyor. Yangının kısa süre içerisinde yayılması kontrol altına alınmasını zorlaştırdı. Öte yandan Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada, alevlerin saat 23.00 itibarıyla yerleşim yerlerini tehdit etmediği bildirildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: Aydın'da orman yangını! Havadan ve karadan müdahale sürüyor: Kısa sürede yayıldı

Son dakika haberi... Aydın'ın Söke ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Alevlerin söndürülmesi için seferber olan ekipler, yangına 7 helikopter, 4 uçak ile havadan, 25 arazöz, 12 su tankeri ve 4 dozerle de karadan müdahale ediyor. Bölgede etkili olan aşırı rüzgar sebebiyle ekipler, yangının büyümemesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Söke'nin Argavlı Mahallesi'nin üst kesimindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

dddd

Haber verilmesiyle bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Yangını kontrol almaya çalışan ekipler, havadan ve karadan müdahaleyi sürdürüyor.

dadad

GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTERLER BÖLGEDE

Aydın’ın Söke ilçesinde akşam saatlerinde çıkan orman yangını rüzgarın şiddeti ile büyürken, 5 adet gece görüşlü yangın söndürme helikopteri bölgeye sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada, Söke’de meydana gelen yangın sonrasında alınan önlemlere ve yapılan müdahaleye ilişkin bilgilendirmede bulunurken, alevlerin bu saat itibariyle yerleşim yerlerini tehdit etmediği açıklandı.

TAHLİYELER YAPILDI

Söke Kaymakamı Saadettin Yücel, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yücel, yaptığı açıklamada, Aydın Valiliğince oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezince, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yangını söndürmek için seferber olduklarını aktardı.

"Yerleşim yerleri ile hayvan ağıllarında tahliyelerin yapıldığını belirten Yücel, "Ne kadar itfaiye, arazöz varsa hepsi seferber olmuş durumda ve müdahaleye devam etmekte." dedi.

dfdf

Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

32

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler