Son dakika: Bahçelievler'de bina çöktü

Son dakika haberine göre İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Binanın daha önce boşaltıldığı ancak yoldan geçenlerin veya binaya giren hurdacıların enkaz altında kalmış olabileceği belirtildi. İstanbul Valiliği olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini bildirirken; Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır yaptığı açıklamada "Şu an için can kaybı haberi yok" ifadelerini kullandı.

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Narlı Sokak'ta 7 katlı bir apartman çöktü. Bina çökerken yanındaki binaya ve sokaktaki otomobillere de zarar verdi. Çöken binanın İstanbul'daki 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar gördüğü ve bir ay önce tahliye edildiği öğrenildi. Güvenlik nedeniyle çevredeki binalar da boşaltıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan ilk açıklamada "Siyavuşpaşa Mahallesi'nde saat 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür." denildi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI: 'BİNA ALTINDA KİMSE YOK' BİLGİSİ GELDİ

Olayın ardından bölgeye gelen Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ise şu an için bir can kaybı haberinin olmadığını ancak bir hurdacının enkaz altında kalmış olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini söyledi.

Başkan Bahadır şu ifadeleri kullandı;

"Bu bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması gereken bir bina. Böyle olduğu için bu binayı biz boşalttık. Bugün bina bilinmeyen bir nedenle yan yatıyor, yandaki binayı da etkiliyor. Bu yeni binada herhangi bir sıkıntı yok. Bana iletilen bilgilere göre bina altında kimse yok. Bir hurdacının girdiği iddia ediliyor. Bu iddia ile ilgili çalışmalar devam ediyor." dedi.

DSADF

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

MAHALLE MUHTARI AYKUT: BİNAYA BOŞ KAĞIDI VERMİŞTİK

Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayla ilgili bilgi verdi:

"Kentsel dönüşüm yapılmak üzere 1 ay önce boşaltılmıştı. Yıkılan bina sokağa doğru yıkıldı. Binada herhangi biri yaşamıyordu. Yıkım ekipleri yıkıp yenisine başlayacaklardı. 7 haneli bir binaydı. Binaya boş kağıdı vermiştik. Her iki yanındaki bina ise yeni binalar."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 79 yorum
İnşaallah Can kaybı yoktur. Ekrem Başkan'a söyleyipte canını sıkmasalar bâri. Tamda Hafta sonu Tatil telaşı vs
Ekrem Başkan ruhsat verdi dimi?Sizin gibi cahillerle aynı oksijeni solumaya bile utanıyorum ben..Fanatikliğin her türlüsü zarar birader azcık objektif bak şu olaylara!
@gamlibaykus_111 Nasil bir gerisiniz ki Bina cökmüs altinda kalanlar olabilir sen bununla siyaset yapip eglene biliyorsun öyle mi Yamyamlar farkinda degilsiniz ama Ekrem Imamoglu kadar basta hükümet mesuldir Ülkede olup bitenden geriiiii anadin mi
Ya arkadaş İnsanda biraz utanma olur ya ekran baştan mı o binayı hale getirdi kardeşim. Yiyeceksin içeceksin çalacaksın. Ondan sonra insanlar sana güvenmeye başkasını seçecek. Bütün yükü ona vereceksin suçun atacaksın. Ya Kim var ya bu ülkeyi böyle hale getirdiyse Allah onu kahretsin ya. Babam dahi bu ülkeye zarar verdiyse Lanet olsun ya. Biraz insanda Edep haya olur arkadaş. Deprem paralarını yiyeceksin. kentsel dönüşüm adı altında Devletin bütün yerlerini ranta vuracaksın. Ondan sonra da suçu başkasına atacaksın. Oh ne ala memleket.
Aydin gecinen cahiller bina en az 30 yıllık yani hicbir yasayan siyasetcinin dahli yok ayricada binalara rruhsat isini bu hukumet getirdi once yapilip sonra ruhsat aliniyordu daha once buda iki
@devil_0606 yuhhh 10 yada 15 senelik bina acaba o yllarda kimdi iktldar aaaaa süpriz akp miş ilginç
Ölen yoktur inşallah
Allah yardim etsin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler