HABER

Son dakika: Bahçelievler'de bina çöktü

Son dakika haberine göre İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Binanın daha önce boşaltıldığı ancak yoldan geçenlerin veya binaya giren hurdacıların enkaz altında kalmış olabileceği belirtildi. İstanbul Valiliği olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini bildirirken; Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır yaptığı açıklamada "Şu an için can kaybı haberi yok" ifadelerini kullandı.

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Narlı Sokak'ta 7 katlı bir apartman çöktü. Bina çökerken yanındaki binaya ve sokaktaki otomobillere de zarar verdi. Çöken binanın İstanbul'daki 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar gördüğü ve bir ay önce tahliye edildiği öğrenildi. Güvenlik nedeniyle çevredeki binalar da boşaltıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan ilk açıklamada "Siyavuşpaşa Mahallesi'nde saat 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür." denildi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI: 'BİNA ALTINDA KİMSE YOK' BİLGİSİ GELDİ

Olayın ardından bölgeye gelen Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ise şu an için bir can kaybı haberinin olmadığını ancak bir hurdacının enkaz altında kalmış olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini söyledi.

Başkan Bahadır şu ifadeleri kullandı;

"Bu bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması gereken bir bina. Böyle olduğu için bu binayı biz boşalttık. Bugün bina bilinmeyen bir nedenle yan yatıyor, yandaki binayı da etkiliyor. Bu yeni binada herhangi bir sıkıntı yok. Bana iletilen bilgilere göre bina altında kimse yok. Bir hurdacının girdiği iddia ediliyor. Bu iddia ile ilgili çalışmalar devam ediyor." dedi.

DSADF

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

MAHALLE MUHTARI AYKUT: BİNAYA BOŞ KAĞIDI VERMİŞTİK

Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayla ilgili bilgi verdi:

"Kentsel dönüşüm yapılmak üzere 1 ay önce boşaltılmıştı. Yıkılan bina sokağa doğru yıkıldı. Binada herhangi biri yaşamıyordu. Yıkım ekipleri yıkıp yenisine başlayacaklardı. 7 haneli bir binaydı. Binaya boş kağıdı vermiştik. Her iki yanındaki bina ise yeni binalar."


Geri Dön