Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan Fırat'ın doğusuna harekat açıklaması

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat'ın doğusuna düzenlenmesi beklenen harekat ile ilgili, "Uluslararası hukuk çerçevesinde BM dahil Suriye ve ilgili ülkelere bildirimlerde bulunacağız. Tek hedefimiz buradaki teröristler" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunduğu Cezayir’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Çavuşoğlu açıklamasında şunları söyledi:

Terör örgütünün esas amacı Suriye'yi bölmektir. Suriye'nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Uluslararası hukuk çerçevesinde askerlerimiz ve Dışişleri Bakanlığı olarak BM ve Suriye dahil ilgili ülkelere bildirimde bulunacağız. Bu harekat bölgenin istikrarı için önemli bir harekat olacak. Türkiye ve bölgedeki göçmenlerin de gönüllü bir şekilde bölgeye dönmesi mümkün olacak. Bizim tek hedefimiz buradaki teröristler ve bu şeklide Suriye'nin sınır bütünlüğüne önemli katkıda bulunacağız.

Ayrıntılar gelecek...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
en az 50 bin pkk leşi istiyoruz.
İran da Çakallık peşinde yine. "ABD birlikleri bölgeyi terketmeli" iyi güzel . Sıkıntı yok Sonra ? "Suriye'deki Kürtler Suriye Ordusunu Desteklemeli" !!! Kimmis olum bu "Suriye'de ki Kürtler" ? ABD nin 30 Bin Tır Silah verdiği PKK PYD ye _Yeni Yol Haritası_ mı Çiziyorsunuz? Çakallar. Sizin o bahsettiğiniz "Suriye'deki Kürtler le Özerkliği Görüşebiliriz" demişti Kankanız Esed!
@kulyutmaz_orklarakarsi Sen ne yazmışsın böyle kim okur bunları beyin nakli şart sana.
Bu durumda ABD nin istediği zaten olmuş olmayacakmı? !!! Şu İran maskesini indirse, George Washington portresi çıkar altından
ADİ PİS AHLAKSIZ SURİYELİLERE..YER AÇIP EV YAPMAK İÇİN HEM ŞEHİT HEM PARA HARCAYACAĞIZ..FATURA BİZEE ÇIKACAK..?!!...BETER OLUN...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler