Son dakika: Bakan Gül'den Alevi ailenin evine işaret konulması olayıyla ilgili açıklama

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İzmir'de Alevi ailenin evine işaret koyulması olayıyla ilgili olarak "Bu işi yapan ya da yaptıranların, kişi ya da kişilerin tespiti yönünde titiz bir çalışma devam etmektedir." açıklamasını yaptı.

İzmir'de Alevi ailenin evine işaret koyulması olayıyla ilgili olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şunları ifade etti:

"Bu hadise hiçbirimizin kabul edemeyeceği bir eylemdir. Bunu şiddetle ve nefretle kınıyoruz. 26 Kasım itibariyle de derhal olay esnasından itibaren İzmir Cumhuriyet Başsavcılığımız soruşturma açmıştır ve kolluk kuvvetlerimiz de her türlü incelemesini yapmaktadır. Bu işi yapan ya da yaptıranların, kişi ya da kişilerin tespiti yönünde titiz bir çalışma devam etmektedir. Emniyet güçlerimiz de bu tespiti yaptığında elbette hukuk gereken cezayı verecektir. Şu bir gerçektir ki Türkiye'de Alevi'si, Sünni'si, Türk'ü, Kürt'ü ile 82 milyon hep birlikte kardeşiz. Hiçbir evimizin huzurunu hiç kimse bozamaz ve hiçbir kimse mezhebinden, inancından, düşüncesinden, yaşam tarzından dolayı başka bir muameleye de tabi tutulamaz. Türkiye bir hukuk devletidir. Bu tür fiillere karşı gereken her zaman en ağır şekilde elbette karşılığını bulacaktır. O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılan yazıdır. Çünkü Türkiye 82 milyon hepimizin evidir ve o hanenin içerisinde Alevi, Kürt, Sünni, zengin ve fakir fark etmez herkesin hukuku, hukuk devleti olan ülkeye emanettir, hepimize emanettir.

Elbette huzura kast etmek isteyenler var, provokasyonlar var. Belki farklı sebeplerde olabilir ama ne olduysa bunun ortaya çıkması için çalışmalar devam etmektedir ama ne olursa olsun hiçbir zaman kardeşliğimizi bozdurmayacağız, provokasyonlara da hiçbir zaman alet olmayacağız. Devletimiz, hukuk devletidir ve bu tür vatandaşlara, 82 milyonu eşit olan vatandaşa ayrımcılığa asla izin vermeyecektir. Dolayısıyla bu tür provokasyonları ve eylemleri kınadığımı ifade etmek isterim."

Kaynak: AA