HABER

Son dakika: Bakan Kasapoğlu'ndan öğrencilere burs müjdesi

Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs alacak öğrencilerin 3 aylık ödemelerinin gece itibarıyla hesaplara yatacağının müjdesini verdi. Ödemeler lisans öğrencileri için bin 950 TL, yüksek lisans öğrencileri için 3 bin 900 TL ve doktora öğrencileri için 5 bin 850 TL şeklinde gerçekleşecek.

Son dakika: Bakan Kasapoğlu'ndan öğrencilere burs müjdesi

Son dakika haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabından ilk defa burs alacak öğrencilere ekim, kasım ve aralık aylarının ödemelerinin gece itibarıyla hesaplara yatacağını açıkladı.

"ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZA MÜJDE"

Bakan Kasapoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"İlk defa GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvurusu yapan öğrenci arkadaşlarımıza müjde!

"BU GECE İTİBARIYLA HESAPLARINIZDA OLACAK"

Ekim, kasım ve aralık ayı GSB Burs ve Öğrenim Kredisi ödemeleri bu gece itibarıyla hesaplarınızda olacak. Tüm gençlerimize hayırlı olsun."

1

Bakan Kasapoğlu, yaptığı paylaşımda bir görsele de yer vererek 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 180 bin burs tahsisi yapılan öğrencilerden taahhütnamesini onaylayan 177 bin 842 öğrenciye burs, 238 bin 229 öğrenciye ise kredi ödemelerinin gerçekleştirileceğini kaydetti.

LİSANS ÖĞRENCİLERİNE NE KADAR BURS ÖDEMESİ YAPILACAK?

Öğrencilere ekim, kasım ve aralık ayı ödemelerinin yapılacağını belirtilirken, 2021 yılı kredi-burs miktarı olan 650 lira üzerinden üç aylık toplam 1950 lira ödeme yapılacağını ifade edildi.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ 3 AY İÇİN TOPLAMDA NE KADAR BURS ÖDEMESİ ALACAK?

Bu miktarın yüksek lisans öğrencileri için 2 katı yani 3 bin 900 TL; doktora öğrencileri için 3 katı yani 5 bin 850 TL olduğu belirtildi.

Ödemeler 29-31 Aralık'ta TC kimlik numarasının son numarasına göre gerçekleştirilecek.

Buna göre, TC Kimlik numarasının sonu "0" ve "2" olanlar 29 Aralık, "4" ve "6" olanlar 30 Aralık, "8" olanlar ise 31 Aralık'ta ödemelerini alabilecek.

2022 yılında kredi-burs miktarını, lisans öğrencilerinde 850 liraya, yüksek lisans öğrencilerinde 1700 liraya, doktora öğrencilerinde 2 bin 550 liraya yükseltilmişti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler