HABER

Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! İnfaz koruma memurlarını taşıyan servise saldıran teröristler yakalandı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, nisan ayında Bursa'da infaz koruma memurlarını taşıyan servis aracına terör saldırısı düzenleyen MLKP üyesi zanlıların yakalandığını açıkladı. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Peruk da taksanız, sahte kimlik de çıkarsanız, kaçamazsınız, Türk Polisi yakalar" ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bakan Soylu duyurdu! İnfaz koruma memurlarını taşıyan servise saldıran teröristler yakalandı

Bursa'da 20 Nisan günü cezaevi servis aracına yönelik bombalı saldırıda bir ceza infaz koruma memurunun şehit olmasına sebep olan MLKP FESK hücresi 2 kadın ve 1 erkek örgüt mensubu İzmir'in Dikili ilçesinde yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan açıklamada bulundu.

fa

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Şehidimiz Cengiz Yiğit’in kanı yerde kalmadı. 20 Nisan’da infaz koruma memurlarımızı taşıyan servis aracının geçişinde EYP ile saldıran MLKP mensubu hainler, kılık değiştirme başta olmak üzere tüm kamufle çabalarına rağmen, Polislerimizin uzun süreli takibi ile bugün yakalandı. Peruk da taksanız, sahte kimlik de çıkarsanız, kaçamazsınız, Türk Polisi yakalar"

HÜCRE EVİNE DÜZENLENEN OPERASYONDA 'EYP' ELE GEÇİRİLDİ

Bursa'da 20 Nisan 2022 tarihinde cezaevi servis aracına yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırının faillerinin İzmir'de yakalanmasının ardından Balıkesir'de bir hücre evine operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramada el yapımı patlayıcı (EYP) malzemeleri ele geçirildi. Bursa'da ceza infaz memurlarını taşıyan servis aracına yönelik bombalı eylemde kullanılan EYP'lerin de bu hücre evinde hazırlandığı değerlendiriliyor.

aaaaBaşlıksız-1

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler