Son dakika! Cebelitarık, el koyduğu İran tanker gemisi Grace 1'i serbest bıraktı

Cebelitarık özerk yönetimince Suriye'ye petrol taşıdığı gerekçesiyle alıkoyulan ''Grace 1'' adlı İran tankeri serbest bırakıldı.

Son dakika! Cebelitarık, el koyduğu İran tanker gemisi Grace 1'i serbest bıraktı

Cebelitarık özerk yönetimince Suriye’ye petrol taşıdığı gerekçesiyle 4 Temmuz'da alıkoyulan “Grace 1” adlı İran tankerinin serbest bırakıldığı belirtildi.

Yerel kaynaklara göre, Cebelitarık Yüksek Mahkemesi, ABD'nin de devralmak için mahkemeye başvurduğu İran tankerinin serbest bırakılmasına karar verdi.

Davanın yargıcı Anthony Dudley, sabah yaptığı açıklamada, tankeri bugün serbest bırakacaklarını ancak ABD’nin başvurusunun değerlendirilmesi için bunun ertelendiğini açıklamıştı.

TANKER KRİZİ

İngiltere'ye bağlı Cebelitarık Özerk Yönetimi, 4 Temmuz'da, Suriye'ye yönelik ambargoları ihlal ettiği gerekçesiyle İran tankerini alıkoymuştu.

İranlı yetkililer ise tankerin bırakılmasını, aksi halde misillemede bulunacaklarını açıklamıştı.

Cebelitarık Yüksek Mahkemesi, İran tankerini alıkoyma süresini 15 Ağustos'a kadar uzatmıştı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu da 19 Temmuz'da İngiltere bandıralı Steno Impero adlı petrol tankerini Hürmüz Boğazı'ndan geçişi sırasında denizcilik kurallarına riayet etmediği gerekçesiyle alıkoyduğunu duyurmuştu.

İngiltere, Hürmüz Körfezi'ne ilave bir savaş gemisi göndermiş, bölgede gemilerin geçiş güvenliğini sağlamak üzere ABD ile ortak hareket etme kararı almıştı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Daha öncede dediğim gibi iran sende kiloyla var keşke bizim çavuşoğlu ile hulisi abi sizleri örnek alsalar mikrofonu gördükermi dayanamayıp esip gürlüyorlar icraat fıs
İNGİLTERE DELİ DUMRUL HİKAYESİ YAPTI BÖLGEDE...YAHU YOL KESEN HARAMİLERDİ ESKİ DÜNYADA...İRANIN HELAL MALINA KOSKOCA GEMİSİNE EL KOYDULAR TÜM DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE ...ANCAK BİZİM SÖZDE BÜYÜK LİDER ERDOĞAN BU UYGULAYA BİR ÇİFT LAF BİLE EDEMEDİ DİKKAT...YAHU HİÇBİR ŞEY SÖYLEMESE ..YAHU ÇOK AYIP EYYY İNGİLTERE DEMELİYDİ BARİM YAHU...ABD AMBARGO DİYOR BİZİMKİLER DAVUL ZURNA İLE KARŞILIYORLAR ADAMLARI DİKKAT.MURSİDE ABD NİN OYUNCAĞI İDİ SAYIN ERDOĞAN ASLA UNUTMAYALIM.SADDAMDA AYNIYDI,DİKKAT.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler