HABER

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail Başbakanı Lapid ile kritik telefon görüşmesi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail Başbakanı Lapid ile kritik telefon görüşmesi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ve Lapid arasında gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-İsrail ilişkilerinin, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı Yair Lapid'in Türkiye ziyaretlerindeki temaslarında mutabık kalınan çerçevede ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

20220316_2_52651764_74765510

YENİ BÜYÜKELÇİNİN ATANMASI

Bugün açıklanan karşılıklı olarak büyükelçi atama kararına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İsrail arasında iş birliği ve diyaloğun sürdürülebilir bir zeminde ve karşılıklı hassasiyetlere saygı temelinde geliştirilmesini desteklediğini dile getirdi. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler