Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem bölgesi Elazığ'da açıklamalar

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a gitti. Erdoğan, depremde ölen anne ve oğlunun cenaze törenine katıldı. Erdoğan, cenaze töreninin ardından yaptığı incelemelerden sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alına depremzedeleri ziyaret etti.

İstanbul'daki DEİK 33. Olağan Genel Kurulu programını iptal eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a gitti.

ERDOĞAN'IN GAZETECİLERE AÇIKLAMASI

Erdoğan'ın açıklamaları:

Deprem hadiselerinden sonra her iki tarafta da çalışmalar devam ediyor. AFAD, UMKE, Kızılayımız hep birlikte, askerimiz yapılan bu çalışmalarla şu ana kadar çok sayıda insanımızı enkaz artından çıkarmış bulunuyoruz. Şu anda 22 hayatını kaybeden vatandaşımız var. 1000'i aşkın yaralımız var. Yoğun bakımdaki hasta sayımız çok az. Bakan arkadaşlar çalışmaların takipçisi olacaklar. Devletimiz tüm imkanlarını, tüm kurumları ile sürdürecek.

'YARDIM' UYARISI

Yok para toplamaydı, şuydu buydu, devletimizin bu noktada bir ihtiyacı yok. Birileri bir yardım yapacaksa bunun kurumu bellidir. AFAD ile, Kızılayımız ile bunlar yapılır. Fırsat kollayıcılara da fırsat vermeyelim.

ERDOĞAN CENAZE TÖRENİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Elazığ'da, hayatını kaybeden anne ve oğlunun cenaze törenine katıldı.

"BİZLER SİZLERİN HİZMETKARIYIZ"

Erdoğan'ın cenaze törenindeki açıklamaları:

"Bu tür afetler bizler için büyük bir imtihan. Böyle bir imtihanı milletçe biz hep sabırla eda etmiş bir milletiz. Bu noktada Müslüman olmanın, teslimiyetin en güzel örneklerini vermişiz. Biz Bingöl, Van depremini yaşadık. Simav'ı yaşadık, Düzce'yi yaşadık. Bolu depremini yaşadık. Geçmişten bu yana birçok depremler yaşadık. Bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi. Yine bir imtihandayız. Elaziz Erzincan ile komşu. Erzincan'da da ne tür depremler yaşadığımızı hep biliyorsunuz. Biz hakkında surenin de bulunduğu bu deprem olayları hakkında teslimiyetin en güzelini hep verdik veriyoruz. Şimdi de böyle bir imtihan ile karşı karşıyayız. Bu kardeşlerimiz inanıyorum ki, Rabbimin cennet müjdesine kavuşanlardan. Biz devlet olarak, millet olarak elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz, yapacağız. Menfi propagandalara, dedikodulara kulak asmayın. Bizler sizlerin hizmetkarıyız.

Köy ve mahallelerdeki yıkımların yerine süratle TOKİ eliyle adımlarımızı atıp yapılması gerekenleri yapacak, kimseyi açıkta bırakmayacağız."

56c6785ea1e5dd0c20c57d6f08725178

HASTANEDEKİ DEPREMZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Elazığ’da yaşanan deprem sonrası bugün kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne geçti. Hastanede tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret eden Erdoğan, geçmiş olsun dileklerini iletip ilgililerden bilgi aldı.

Daha sonra hastane depremzedelerde Azize Çelik’in, enkaz altında olduğu sırada telefonla konuşarak gündeme gelen UMKE personeli Emine Kuştepe ile de görüştü. Bir süre hastanede kalan Erdoğan, daha sonra ayrıldı.

ERDOĞAN ELAZIĞ'DAN AYRILIP MALATYA'YA GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ Şehir Hastanesi'ne giderek yaralıları ziyaret ettikten sonra Elazığ'dan ayrılıp Malatya'ya geçti. Erdoğan, Doğanyol'da öğretmenevinde depremzedelerle biraraya geldi.