HABER

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan kara harekatı açıklaması: Her an olabilir!

Son dakika haberi: Türkiye'nin Suriye ve Irak'ın kuzeyine Pençe-Kılıç hava harekatını başlatmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan birçok kez kara harekatı da olabileceği yönünde sinyal gelmişti. Kara harekatının ne zaman gerçekleşeceği merak edilirken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan konuyla ilgili çarpıcı bir ifade geldi. Kalın, "Yarın, haftaya veya her an olabilir" ifadeleriyle olası kara harekatına ilişkin yeni bir mesaj verdi.

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan kara harekatı açıklaması: Her an olabilir!

Son dakika: Türkiye, İstiklal Caddesindeki hain saldırının ardından Pençe-Kılıç Hava harekatını başlatarak terör hedeflerini bombalamıştı. Karkamış'a düzenlenen saldırıda bir öğretmenle bir öğrenci şehit olmuştu. Bu gelişmeler üzerine kara harekatıyla ilgili peş peşe açıklamalar geldi ve hazırlıklar artırıldı. Mehmetçik, Suriye'nin kuzeyi için kara harekatı için talimat beklerken Kalın'ın kara harekatı ve zamanlamasıyla ilgili verdiği mesaj dikkat çekti.

23

"HER AN OLABİLİR"

Canlı yayında gündemdeki birçok meseleye ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da harekatın "her an olabileceği" yönünde bir mesaj verdi.

"Farklı şekilde operasyonlar yapılabileceğini" dile getiren Kalın, "Yarın, haftaya veya her an olabilir" dedi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler