Son dakika DHKP/C operasyonu! Türkiye sorumlusu yakalandı

Son dakika haberine göre İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda, 7 şüpheli gözaltına alındı. Yakalananlar arasında aranan teröristler listesinde “gri” kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olduğu ileri sürülen Kamile Kayır'ın da olduğu belirtildi.

Son dakika DHKP/C operasyonu! Türkiye sorumlusu yakalandı

İstanbul Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP-C'den gelen talimatlar doğrultusunda hareket ettiği belirlenen, Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına yönelik çalışma başlattı. Ekipler, polis helikopterinin desteğiyle, Kağıthane'de bulunan büroya sabah saat 04.00 sıralarında baskın düzenlendi. Yapılan operasyonda İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde 'Gri listede' yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olan Kamile Kayır'ın aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Adreste yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirdi.

4'Ü AVUKAT 7 KİŞİ EMNİYET'TE SORGULANACAK

TEM ekiplerinin gözaltına aldığı 4'ü avukat, toplam 7 kişi sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işleri devam ediyor.

EROĞLU'NDAN SONRA TÜRKİYE SORUMLUSU OLDU

İçişleri Bakanlığı'nın Terör Arananlar sayfasındaki 'Gri listede' yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olan 'Derya' kod adını kullanan Kamile Kayır'ın 26 Şubat'ta Okmeydanı'ndaki İdil Kültür Merkezi'ne yapılan operasyonda yakalanarak çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanan örgütün sözde Türkiye sorumlusu Caferi Sadık Eroğlu'nun yerine geçtiği kaydedildi.

GİZLİ SIĞINAKTA YAKALANDI

DHKP/C üyelerinin saklandıkları hukuk bürosuna yapılan baskın anına ilişkin görüntülerde, örgüt üyeleri arasında ‘sağır oda’ diye tabir edilen yeni sığınak ve kripto odalar göze çarpıyor.

SIĞINAK

Bakanlıkça hazırlanan “Terörden Arananlar” listesinde ‘gri’ kategoride aranan terör örgütünün sözde Türkiye merkez komitesi sorumlusu Kamile Kayır’ın gizli sığınaktan terör polisince çıkarılma anları yer alırken, dehlizlerin çelik kapı ve plakalarla güçlendirildiği göze çarpıyor.

ISTANBUL

(DHA-İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
İdam edin kahpe çocuklarını
Kılıçtaroğlu bu habere çok üzülecek!
"Kadinlar her alanda soz sahibi oldu" cumlesinin tam karşılığı bu olsa gerek :)
3 ayda 1 Türkiye sorumlusu yakalanıyor örgütün kime hizmet ettiği belli değil
@thehate, yakalamazsan değişmiyor aynı kişi devam ediyor, yakalarsan yerine yenisi geliyor, it sürüsü gibi bunlar bitmiyor ki. Her gün yakala hergün değişir, bunu anlamak için de üstün zekalı felan olmaya gerek yok, birazcık Allahın verdiği beyni kullanmak yeterli olur diye düşünüyorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler