HABER

Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu duyurdu: Türk heyeti Katar'a gidiyor! "Şartlar uyarsa Kabil Havalimanı'nı Katar ile birlikte işleteceğiz"

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'da Malezya Dışişleri Bakanı Dato' Sri Saifuddin Abdullah ile düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Malezya'nın TURKOVAC’tan faydalanmasından memnuniyet duyacağını söyledi. Kabil Havalimanı ile ilgili de açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye ve Katar'ın, şartların uyması durumunda, Kabil Havalimanı'nı birlikte işleteceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Malezyalı mevkidaşı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında TURKOVAC ve Kabil Havalimanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türk heyetin Katar'a gideceğini duyuran Bakan Çavuşoğlu, Türk ve Katar şirketin Afganistan’daki 5 havaalanının birlikte işletilmesi için mutabakat imzaladığını, şartların uyması durumunda Kabil Havalimanı'nın işletmesinin de birlikte yürütüleceğini açıkladı. İşte detaylar...

"PİYASAYA GİRDİĞİNDE AŞIYI PAYLAŞMAKTAN MEMNUNİYET DUYACAĞIZ"

Bakan Çavuşoğlu; " TURKOVAC piyasaya girdiği zaman kullanılmaya başlandığı zaman kardeşlerimizle bu aşıyı paylaşmaktan memnuniyet duyacağız. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere bu aşıyı ulaştıracağız. Kardeş Malezya halkının Türkovac’tan faydalanmasından memnuniyet duyacağız." dedi ve açıklamalarına şöyle devam etti:

"KATAR İLE BERABER HAVAALANLARINI İŞLETİRİZ"

"Kabil Havalimanı konusunda uzmanlarımız Doha'ya gidiyorlar bugün. Türk ve Katar şirketi Afganistan’daki 5 havaalanının birlikte işletilmesi için mutabakat imzaladı. Afganistan geçici yönetimine ortak tekliflerde bulunacağız. Çarşamba günü geçici yönetimle bu konuyu birlikte alacaklar. Şartlarımız uyarsa Katar ile beraber havaalanlarını işletiriz. Uymazsa şartlar illa işleteceğiz diye bir şey yok. Önümüzdeki günlerde netleşecek."

DHA


Geri Dön