Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan Güney Kıbrıs'a 'bayrak' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının yakılmasına ilişkin, "KKTC'nin 36. kuruluş yıl dönümünde Kıbrıs Rum tarafında KKTC bayrağı yakılmasını kınıyor ve KKTC makamlarının bu konudaki açıklamalarına tam destek veriyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan Güney Kıbrıs'a 'bayrak' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"KKTC’nin 36. kuruluş yıl dönümünde Kıbrıs Rum tarafında, KKTC bayrağı yakılmasını kınıyor ve KKTC makamlarının bu konudaki açıklamalarına tam destek veriyoruz.

"Kıbrıs Rum yetkililerden bu nefret eylemini kınayan hiçbir açıklama yapılmamış ve faillerinin soruşturulmamış olması bu eylemin resmi olarak desteklendigine de işaret etmektedir.

"Bu olayda, Kıbrıs Türklerine yönelik nefreti körükleyen açıklamalar yapan Kıbrıs Rum Yönetiminin ve ayrıca, Yunan makamlarının da sorumluluğu bulunduğuna inanıyoruz.

"Bu koşullarda uluslararası toplumdan, Kıbrıs Rum tarafını ve Yunanistan’ı, BM Genel Sekreteri’nin son raporunda da işaret edilen, Ada’daki gerginlik ortamını daha da kötüleştiren söylemlerden kaçınmaya davet etmesini bekliyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
CHP : Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım. daha fazla müdahale etmeyelim. yunan rum ne istiyor Türkiye'den merak mı ediyorsunuz? kolayı var. yunanca bilmenize gerek yok. chp'nin kıbrıs politikalarına bakın. oradan ne istediklerini zaten anlarsınız. ya da daha kolayı var : izmir ve çevresi chp'ye, doğu ve güneydoğu hdp'ye kalan yerler ip.'ye. ve istanbul'da özerk bir yönetim. tanıdık geldi değil mi.
kıbrısa ayşe tatile çıksın diyen kimdi hatırlıyor musun
Tam karşısına da bizim ülkücüleri gönderin sınıra güney kıbrısın kullandığı bayrak dediği paçavrayı yaksın onlar da.
hükümetten açıklama şu şekilde yapılmalı ; biz gelirsek bayrağı değil sizi yakarız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler