Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail Kamu Güvenliği Bakanı'nın Mescid-i Aksa'daki statükonun değiştirilmesine ilişkin ifadelerine tepki gösterildi. Açıklamada, "İsrail Kamu Güvenliği Bakanı'nın Mescid-i Aksa'daki statükonun değiştirilmesine ilişkin ifadelerini bütünüyle reddediyoruz. Bu çarpık bir zihniyetin göstergesidir" denildi.

Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsüne halel getirmeye yönelik her türlü ima ve teşebbüsün bölgede gerginliği daha da artıracağına işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Nitekim son olarak, Kurban Bayramı'nda, bazı aşırıcı Yahudi grupların Mescid-i Aksa'ya yönelik provokatif baskınlarını engellemek isteyen Filistinlilere İsrail polisinin Harem-i Şerif içinde müdahale etmesi sebebiyle birçok Filistinli yaralanmıştır. İsrail makamlarının işgal altındaki Filistin topraklarındaki yasa dışı uygulamalarına son vermeye ve bölgede gerginliği artıracak sorumsuzca hareket ve beyanatlardan kaçınmaya sevk edilmesi lazımdır."

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
bumu sert tepki bırakın milleti uyutmayı mavi marmara olayından sonra nasıl çark ettiğiniz cümle alem biliyor
kuru kuru red
aferin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler