Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e sert tepki

Son dakika haberine göre İsrail'in Batı Şeria'da yeni konut inşasına onay vermesi ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in bu gayrimeşru politikasını şiddetle kınıyoruz" denildi.

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in 1967'den beri işgal altında tuttuğu Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşimlerde 2 bin 300'den fazla yeni konut inşasına onay vererek Filistin halkının haklarını gasbetmeyi sürdürdüğü bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İsrail'in bu gayrimeşru politikasını şiddetle kınıyoruz. İsrail, yasa dışı yerleşimlerin genişletilmesi politikasıyla uluslararası hukuku açıkça ve pervasızca çiğnemeye devam etmektedir. İsrail’in iki devletli çözüm perspektifini ortadan kaldırmayı ve işgali daimi kılmayı hedefleyen bu tasarrufunu reddediyor, kardeş Filistin halkının ve Filistin’in haklı davasının daima yanında olacağımızı yineliyoruz."

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Mavi marmarayda da gördük çok sert tepkinizi
adamlar araplarla ne yaparsa yapsin. adamlarin bize ne zarari var. herkesin isine karisip devletimizi bu dünyada yalniz biraktiniz. dünyada bir dost ve müttefikimiz kalmadi bu iktidar yüzünden.
ancak kınarız zaten, biz hurafelerle uğraşırken, adamlar uzaydan kurşun atıyor,durmak yok kınamaya devam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler