Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk vatandaşlarına Fransa uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Fransa’da devam eden protesto gösterileri nedeniyle Türk vatandaşlarına bu ülkeye seyahatlerinde dikkatli olmaları uyarısı yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden yapılan duyuruda, "Fransa’da 5 Aralık günü meydana gelen geniş katılımlı grev ve protesto gösterileri nedeniyle, ülkede başta şehir içi toplu taşıma, şehirler arası tren ve iç- dış hat uçak seferleri olmak üzere, muhtelif ulaştırma ve kamu hizmetlerinde kesinti ve aksamalar yaşanmış olup, bu olumsuzlukların grev ve gösterilerin devamıyla birlikte sürmesi söz konusudur. Güvenlik bakımından ise, grevlere bağlı protesto gösterilerinde yaşanan toplumsal olaylar ve güvenlik güçlerinin orantısız müdahaleleri, başta Paris olmak üzere, Fransa'da bulunan vatandaşlarımızın müteyakkız olmasını gerekli kılmaktadır. Nitekim, 5 Aralık günü Paris'te 'République Meydanı'ndaki' protesto gösterilerini takip etmekte olan Anadolu Ajansı kameramanı güvenlik güçlerinin attığı gaz kapsülünün gözüne isabet etmesi sonucu yaralanmıştır" denildi.

Bu çerçevede, başta Paris olmak üzere, Fransa'da bulunan veya ülkeye seyahat edecek vatandaşlara yapılan uyarıda şunlar kaydedildi:

"Fransa'ya yapmaları gereken seyahatlerde mevcut olumsuz koşulları dikkate almaları ve seyahatlerini buna göre düzenlemeleri. Protesto gösterileri sırasında müteyakkız olmaları ve olası gösteri alanları ile yakın çevreden uzak durmaları. Muhtemel olayların gelişimini yerel makamlar ile basın-yayın kuruluşlarından düzenli şekilde takip etmeleri. Bakanlığımız, Paris Büyükelçiliğimiz ve Fransa'daki Başkonsolosluklarımızın yapabilecekleri ilave uyarı ve duyuruları takip etmeleri tavsiye olunmaktadır."
Açıklamada, Fransa'da yaşayan veya bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının, acil durumlarda Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne başvurmaları kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
vay be nereden nereye bugüne kadar hep onlar söylerdi turkiyeye seyahat etmeyin diye şimdi bizimkiler başladı
dünya yuvarlak,dönüyor işte,sıra kime gelirse
@kerimacat ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ FRANSA,HERŞEYİN ÖNCÜSÜ VE BAŞLANGICI.ANCAK ARAP MAYAS KAFALILAR BU İŞTEN ANLAMAZ,HEMEN MANİPİLASYONCU AYAKLANMACI GİBİ LAFLAR EDERLER.AMA UNUTMASINLAR İŞ YASASINDAKİ İNSANCIL VE SOSYAL BÜTÜN HAKLARIN 1789 FRANSIZ İHTİLALİNDEN SONRA YASALARA İŞLENMİŞ OLMASIDIR.BİR BEDEL ÖDENECEK HAK YERİNİ BULACAK.HAK VERİLMEZ,ALINIR.ANLAMIŞ OLMANI DİLERİM ARAP MAYALI KAFA HÜLOĞ
Zaten vize mi veriyor.
mahallede oynayan çocuk kıvamında dış ilişkilerimiz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler