Son dakika Dışişleri Bakanlığı personeline FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı'nda FETÖnün sınav yolsuzluğuyla ilgili 249 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 78'i gözaltına alındı.

Son dakika Dışişleri Bakanlığı personeline FETÖ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Dışişleri Bakanlığı'na personel temini için yapılan 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarındaki sınavlarda şüpheli 249 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada şöyle dendi:

"2010 - 2011 - 2012 - 2013 yılları Aday Meslek Memurluğu sınavlarına istinaden ataması yapılan 275 şahıs bulunduğu, bu şahıslardan 249'u hakkında yabancı dil sınavlarına ilişkin olarak düzenlenen bilirkişi raporları, ankesörlü telefonlar ile örgüt üyeleri ile iletişimlerine ilişkin bilirkişi raporları, örgüt tepe yönetimi ile irtibatları, ByLock kullanıcısı olmaları, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS-KPDS gibi sınavlara ilişkin olarak düzenlenen olağan dışılık raporlarında isimlerinin bulunması gibi delillere istinaden terör örgütü üyeliği nitelikli dolandırıcılık ve terör amaçlı sahtecilik suçlarının işlendiğine ilişkin yeterli şüphe yoğunluğu oluştuğu tespit edilerek, Ankara ve diğer 42 ilde şüphelilerin eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına yönelik operasyon başlatılmış olup, 78 şüpheli yakalanmış diğer şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğünce çalışmalar devam etmektedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
bı operasyonda meclise yapalım
Hala Bu FETO işini Yutan Var mı....! Hani deseler ki ; Bize Yandaş olmayan Bütün Kurum Kuruluşlarda Tasfiye var, Hatta Hapse atıyoruz . İnanın Daha Çok Prim Yaparlar.... FETO işi Bayatladı
Vallahi kardeş onu bunu bilmem de benim arkadaşım sırf KPSS için Diyarbakır 'a gitti ve 50 alacak seviyesi olmayan adam 80 falan mı ne öyle bir puan aldı sonra da devlet memuru olarak atandı. Dinen, hukuken hak diye bir kavram kalmamış yolunu bulan işini yürütüyor.
sen gerizekalımısın 250 şehit boşunamı oldu siz uyuyun daha
şaka mısın sen 40 yıldır ahtapot gibi bir oluşumu yok sayoyorsan sende onlardansin demektir
devletin yerinde olsam tüm memurları atar yerine akp lileri doldururum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler