Son dakika haberi! ABD'den Türkiye ve S-400 açıklaması!

Son dakika haberine göre ABD'nin NATO daimi temsilcisi yaptığı açıklamada "Bütün göstergeler Rusya'nın Türkiye'ye S-400 teslimatını yapacağına işaret ediyor. S-400'ler teslim edilirse Türkiye'nin F-35 programındaki ortaklığının sonlandırılması dahil bir takım sonuçları olacaktır." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi! ABD'den Türkiye ve S-400 açıklaması!

Gün içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de AK Parti grubuna yaptığı konuşmada S-400'lerle ilgili olarak, "Türkiye'nin güvenlik ihtiyaçları konusundaki arayışlarımızı sürdürüyoruz. S400 hava savunma sistemlerini önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. S400 egemenlik haklarımızla ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız." ifadelerini kullanmıştı.

RUSYA: KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK

Öte yandan Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Manturov ise konuyla ilgili olarak, "Türkiye S-400’lerin alımı konusunda sağlam ve tavizsiz bir duruş sergiliyor. S-400’lerin ilk teslimatları kısa bir süre içerisinde başlayacak." dedi.

Manturov, Rus haber ajansı İnterfaks’a yaptığı açıklamada, çok sayıda yabancı ülkenin S-400’lere ilgi duyduğunu söyledi.

Çin’in satın aldığı S-400’lerin teslimatına bir süre önce başlandığını anımsatan Manturov, “Çin’le yapılan sözleşme Nisan 2015’te imzalanmıştı ama detayları paylaşılmamıştı. Teslimat sözleşmede belirtilen takvime sadık kalınarak tamamlanacak.” diye konuştu.

Türkiye’nin S-400 alım sürecine ilişkin ABD tarafından yapılan baskıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Manturov, “Türkiye S-400’lerin alımı konusunda sağlam ve tavizsiz bir duruş sergiliyor.” dedi.

S-400’lerin teslimatı konusunda gerekli tüm kararların alındığına işaret eden Manturov, “S-400’lerin Türkiye’ye ilk teslimatları kısa bir süre içerisinde başlayacak. Türkiye ve Rusya arasındaki askeri-teknik alanda iş birliği ve uygulanması olumlu yönde ilerliyor ve gerçekleşmeleri için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada, “Amerika'dan hangi açıklama gelirse gelsin, biz S-400'ü aldık.” demişti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 85 yorum
Ülkemizde baş yetkili makamı seçimle %51 le kaldırdık, parti başkanı ve sadece partisinin menfaatini düşünen sistem var,yani Diyanet dahil her şey partiye bağlandı hukuk hakim mahkemeler...YSK nın seçimi iptal etmesi buna örnektir, biz istemiyorsak yenilenir diye direttiler, Halk cevabını verdi...gelecek istikrarsızlıklar getirecek,bunu dışarısıda görüyor,sorun bu. Heyyyyt demeyle kimse korkmuyor,artık heyyyt diyen dini sömüren siyasal anlayışa dur demeli.
Kardeşim demokrasi diye bir yerlerinizi yırtıyorsunuz ama AkParti seçim kanunu gereği haklarını kullanmıştır itirazlarını yapmıştır. bu sizin nerenize battı da demokrasi diyip duran çeneleriniz buna adaletsizlik demeye başladı. iki yüzlüsünüz 17 yıldır içinizde neler koptuysa artık.
YSK yı arka bahçeniz yaptınız,hala da demokratik hakkımızı kullandık diyorsunuz ya ,buna çok güldüm...
Halkın adamı Ekrem Imamoglunun mal varligini gördunuz mü? 7 bucuk milyon karı koca..3 milyon da babasinin şirketine borcu varmiş..3 milyon 600 de alacagi varmiş..varmışmış da yokmuşmuş..bunlar daha buzdaginin ucu..bir belediye başkani maaşıyla mi almış acaba tüm bunları
sn medicalci sevmemek başka birşey ülkeni satmasını istemek başka birşey s 400 denen malzeme savunma aracı saldırı aracı değil neden istemiyor abd heryeri karıştırdı şimdi sıra TC de bu silahları almasa kendi saldıracak biz kendi güdümünde olan silahları savunma aracı olarak kullanamayıp elimizi bağlayıp bizi işgal etmesini bekleyeceğiz. peki abd bundan neden rahatsız saldi4mayacaksa vizd3 oba saldıramayacaksak planları alt-üst ediyoruz saldırmasına engel oluyoruz bize bisey yapamazsın diyoruz. onlar da buna sinirleniyor tıpkı sizin gibi
@medikalci s400 ün savunma silahı olması doğru olsa da yapacağı savunmanın hedefinde abd ve ab ile israil füzeleri var. Dolayısıyla kendinizi acz içine düşürecek bu sisteme var gücünüzle tepki vermeniz doğal sonuçtur. Ege akdeniz ve güney komşularımızın tümü savunma şemsiyemiz altında var olan tehditlerini kaybetmiş olacak s400 lerin gelmesiyle. Hangi savaş ve emperyalist yayılmacılık yapabilecek ülke böyle bir tehditi ister ki! Doğru karar ama abd nin yaptırımlarını göğüsleyecek bir halk ta olması gerekiyor.Yani halk hazır mı yaptırımlara?
@medikalci adam ticaret yapıyor bana göre az ben babadan zengin değilim tek başıma ondan fazla malım ve oaram var .Allah yürü kulum dedi her kuruşu vergili bir lira haram yok oldu mu oluyor işte
bir de stratejik ortak diye tesekkür ediyoruz bu abd ye
Çokta şeyimizdeydi bizim gazmanımız var. ALİ SUNAL a bir telefona bakar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler