HABER

Son Dakika Haberi: İstanbul Boğazı'nda tanker arızası! 1,5 saat sonra yeniden gemi trafiğine açıldı

Son dakika haberine göre İstanbul Boğazı, tanker arızası nedeniyle gemi trafiğine kapatıldı. Keçilik Koyu mevkiinde arızalana tanker için ekipler seferber oldu. İstanbul Valiliği boğazda yaşanan tanker arızasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Boğaz'daki gemi trafiği bir buçuk saat sonra açıldı.

Son dakika: İstanbul Boğazı'nda tehlikeli anlar yaşandı. Ahmet Telli adlı 115 metre uzunluğundaki tankerin arıza yapması nedeniyle, Boğaz gemi trafiğine kapatıldı.

Tankere müdahale için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma-10, Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 botu ve kılavuz kaptan yönlendirildi.

gemı

İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkisinde makine arızası yaşayan Ahmet Telli isimli tankerin yanında olan Kurtarma-10 Römorkörümüzün yanı sıra İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda KURTARMA-7 Römorkörümüz, KEGM-5 botumuz ve Kılavuz Kaptanımız tankere yönlendirildi. İstanbul Boğazı gemi trafiği askıya alındı.''

gemı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği boğazda yaşanan tanker arızasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada "İstanbul Boğazı Keçilik Koyu mevkiinde AHMET TELLİ isimli tankerin makine arızası yaşaması nedeniyle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kurtarma römorkörleri ve Sahil Güvenlik ve Marmara Boğazlar Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından müdahale edilmektedir. İstanbul Boğazı gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alınmıştır" denildi.

1

GEMİ TRAFİĞİNE AÇILDI

Makine arızası veren gemi kılavuz kaptan ve kurtarma römorkörleri eşliğinde Ahırkapı'ya çekildi.

Tankerin çekilmesinin ardından İstanbul Boğazı, yaklaşık 1,5 saat sonra gemi trafiğine açıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön