HABER

Son dakika: TEM'de esaret devam ediyor! Bolu'da meydana gelen kaza nedeniyle trafik tamamen durdu

Son dakika haberi... Türkiye'yi etkisi altına alan alan kar yağışı, Bolu'da da hayatı felç etti. Gaziantep'te TAG Otoyolu'nun kapanmasından ardından Anadolu Otoyolu'nda da benzer bir olay yaşandı. Kar sonrası kayan TIR'lar nedeniyle Anadolu Otoyolu'nun Ankara yönü trafiğe kapandı. Az önce meydana gelen kaza sonrası Bolu TEM Otoyolu'nda trafik tamamen durdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Son dakika haberi: Türkiye'de günlerdir etkisini artırarak sürdüren kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, adeta hayatı felç etti. Çok sayıda ilde yollar kapandı, onlarca araç ve yüzlerce kişi mahsur kaldı. Son olarak, Gaziantep'teki TAG Otoyolu'nun ulaşıma kapanmasının ardından bugün de TEM Otoyolu Bolu Dağı kesiminde de benzer bir durum meydana geldi.

Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesimi Yeniçağa mevkisinde yol, kar yağışı ve buzlanma sonucu kayan araçlar nedeniyle ulaşıma kapandı. Ekiplerin sıkı çalışmasıyla, kayan ve kaza yapan araçlar kaldırıldı ve kapanan Ankara yönü açılmıştı fakat meydana gelen kaza sonrası yol yeniden kapandı.

Otoyolun Doğu gişeleri ile Yeniçağa kesiminde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.

BUZLANMA, ARAÇLARIN KAYMASINA NEDEN OLUYOR

Güzergahta kar yağışı ve buzlanma, zaman zaman araçların kaymasına yol açıyor. Hasarlı trafik kazalarının da meydana geldiği bölgede, Ankara yönü ulaşıma kapandı.

Uzun araç kuyruğu oluşan güzergahta, ekiplerin kayan ve kazaya karışan araçları kurtarmasının ardından ulaşıma açılan yolda, trafik akışı kontrollü sağlanıyor.

20220119_2_51790194_72689429

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler