HABER

Son dakika: HDP binası önünde gerginlik! Arbede yaşandı... Gözaltılar var

Son dakika haberi: Ankara'da HDP Genel Merkezi önünde gerginlik yaşandı. 'Diyarbakır anneleri'ni temsil eden ailelerin bina önünde eylem yapmak istemesine HDP tarafından tepki gösterilmesi üzerine arbede çıktı. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Son dakika: HDP binası önünde gerginlik! Arbede yaşandı... Gözaltılar var

Son dakika haberi: HDP Genel Merkezi önünde tansiyon yükseldi. 'Diyarbakır anneleri'nden 3 aile, bina önünde siyah çelenk bırakarak eylem yapmak istedi. Bu sırada gerginlik yaşandı.

evlat-nobeti-tutan-aileler-hdpye-siyah-celenk-birakti-gerginlik-yasandi_1775_dhaphoto1

ARBEDE ÇIKTI

Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden Celil Begdaş, Süleyman Aydın ve Nihat Aydın, Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde 976 gündür 'evlat nöbeti' tutan aileleri temsilen Ankara'da HDP Genel Merkezi önünde protestoda bulundu. Ellerinde PKK'nın kaçırdığını söyledikleri çocuklarının fotoğrafları da bulunan 3 kişi, 'Evlatlarımızı HDP'den istiyoruz' yazılı siyah çelenkle HDP binası önüne geldi. Bu sırada dışarıya çıkan HDP milletvekili Ayşe Acar Başaran ve partililer, tepki gösterdi. Partililer, siyah çelengi alıp atmak isteyince polis ile HDP'liler arasında arbede çıktı. Bu sırada aileler, "Evlatlarımızı geri verin" sloganı attı.

evlat-nobeti-tutan-aileler-hdpye-siyah-celenk-birakti-gerginlik-yasandi_1775_dhaphoto4

Gerginliğin sona ermesinin ardından aileler adına Celil Begdaş açıklama yaptı. Begdaş, "Benim oğlum 15 yaşında hastaydı. 9 yaşındaki, 8 yaşındaki çocuğun dağda ne işi var? Peki bizim evlatlarımız nerede? Benim ne gündüzüm ne gecem ne bayramım var. HDP her zaman Kürtleri kandırdı. Ben burada Sayın Cumhurbaşkanıma, İçişleri Bakanıma teşekkür ederim. Bu HDP hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olamaz. Bizi bize bıraksınlar. Ben burada Türküm, Diyarbakır'da Kürtüm, Trabzon'da Lazım. Ben evladım gelene kadar bunun peşini bırakmam" dedi.

evlat-nobeti-tutan-aileler-hdpye-siyah-celenk-birakti-gerginlik-yasandi_1775_dhaphoto14

GÖZALTILAR VAR

HDP Genel Merkezi önündeki açıklamanın ardından çıkan arbedede, 6 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

HDP Genel Merkezi önünde toplanan bir grup partili, binaya girmek isteyince 3'üncü kez gerginlik çıktı. Polis, partiye girmek isteyen gruba izin vermedi. Çıkan arbedede partililerden Mehmet Sait Sırdaş ve Yunus Emre Şahan gözaltına alındı. HDP önünde çıkan olaylarda gözaltına alınanların sayısı 8'e yükselmiş oldu. Polis, diğer partilileri ise uzaklaştırdı. Polisin bina önündeki önlemleri sürüyor. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler