Son dakika! İngiliz basınından flaş iddia: May'in yarın istifa etmesi bekleniyor!

The Times gazetesi, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yarın istifa etmesinin beklendiğini duyurdu.

Son dakika! İngiliz basınından flaş iddia: May'in yarın istifa etmesi bekleniyor!

The Times gazetesinde yer alan habere göre, İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit planına kendi kabinesinin karşı çıkması nedeniyle yarın istifasını açıklaması bekleniyor. Müttefikleri May'in 1922 Komitesi Başkanı Sir Graham Brady ile yapacağı görüşmeden sonra ayrılacağını bildireceğine inanıyor. May, Brexit için ikinci bir referandum seçeneğine olanak sağlamayı teklif ettikten sonra kabine bakanlarının da kendisine karşı olan Tory isyanına katılmasıyla köşeye sıkıştı.

Bakan Andrea Leadsom, Avam Kamarasının lideri olarak dün gece istifa etti ve böylece May'in hükümetinden ayrılan 36. bakan oldu.

İngiltere’de 23 Haziran 2016’da yapılan referandumda, yüzde 48’e karşı yüzde 52 ile AB'den ayrılma kararı alınmıştı. 29 Mart'ta gerçekleşmesi gereken Brexit, parlamenterlerin May'in AB'yle vardığı anlaşmayı onaylamaması nedeniyle önce 12 Nisan'a, daha sonra da 31 Ekim'e ertelenmişti. May geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, anlaşmanın Haziran ayı başında dördüncü kez parlamentoya sunulacağını bildirmişti.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
dünya geçici önemli olan ahiret diyen müslüman ülkelerde istifa edeni duydunuz mu
@mehmet_dabak_1982 HAK YOLUNDAN GİDEN DEMEKKİ İSTİFA ETMİYOR..
ben de bizimki yapcak sanip sevindim ama nerde bizde o sans
@anais_arman_1966 SEN YILBAŞINDA BİLET AL..ÇIKMA OLASILIĞI BU DİLEĞİNDEN DAHA YÜKSEK..BİZDE HEP HALKIMIZ KEŞKE ÇOK ZEKİ OLSA DİYE DİLEKTE BULUNUYORUZ..
bize ne
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler