Son dakika İran’dan ABD’ye tehdit: Gemilerinizi batırırız

ABD’nin Ortadoğu’ya yeni asker gönderme kararı bölgede tansiyonu yeniden yükseltti. İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Murtaza Kurbani, yaptığı açıklamada ”Düşmanı uyarıyorum. ABD savaş gemilerini batırırız” dedi.

Son dakika İran’dan ABD’ye tehdit: Gemilerinizi batırırız

İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Yardımcısı Murtaza Kurbani, İran milletinin ABD yönetimini terörist nitelendirdiğini söyleyerek "ABD bölgeye 2 savaş gemisi göndererek bizimle oyun oynamasın. Bu savaş gemilerini en ufak hatalarında 2 adet füzemizle denizin dibine göndeririz” ifadelerini kullandı.

İran’ın Hatem el Enbiya Merkez Komutanı Gholam Ali Rashid de ABD Başkanı Donald Trump'a tepki göstererek İran Meclis’inde yaptığı konuşmasında Hürmüz Boğaz’ı ve Basra Körfezi'nin istikrarı ve güvenliğinin İran olmadan sağlanamayacağına işaret ederek ”Düşmanı uyarıyorum. İran milletinin gücü ve iradesinde yanlış hesaplamalar yapmasınlar” ifadelerini kullandı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de yaptığı açıklamada, ABD’nin Ortadoğu’daki askeri varlığını artırma kararını tehlikeli bularak, "Bu kararın karşısında durulmalıdır” demişti.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
haberin içeriğini okumaya gerek yok. 42 yaşındayım ve iran abd kendimi bildim bileli böyle. hava civa zırt pırt
boşa nefes alıp vermişsin demekki.. sırada İran sonrasında Türkiye var.. Ortadoğu diye birşey kalmadi
şimdi iranin yanında durun geri viteste yapmayın kan emiciler orta doğuyu bir bir yok ediyor irak suriye şimdide iran sonra belki türkiye savaşın direnin korkmayın
amerikanın yaptığı zorbalık . ancak BOP için bunu yapacak. belki 3 milyar insan öldürmeyi planlıyorlar. dünya kaynakları için.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler