Son dakika: İran Sağlık Bakanı Yardımcısında koronavirüs tespit edildi

Son dakika haberine göre İran Sağlık Bakan Yardımcısı İraç Harirçi, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını açıkladı. Ayrıca bir Tahran milletvekilinde de koronavirüs görüldü. Bu açıklamanın ardından dünya Harirçi'nin dün düzenlenen basın toplantısında terlediği görüntüleri konuşuyor.

İran Sağlık Bakanı Yardımcısı İraç Harirçi, sosyal medyada kendi yayınladığı videoda koronavirüse yakalandığını söyledi. Harirçi, yayınlandığı videoda şu ifadeleri kullandı:

'BEN DE KORONA OLDUM'

"Size koronavirüsüne yakalandığımı bildiriyorum. Ben de korona oldum. Dün akşam ateşim vardı ve kendimi evde izole ettim. Yapılan ilk testimin sonucu pozitif çıktı. Birkaç dakika önce bana yapılan son testin de pozitif olduğunu bildirdiler. Şu anda tedaviye başlıyorum ve durumum kötü değil. İnanıyorum ki birkaç hafta içerisinde iyileşeceğim.”

DÜNYA BU GÖRÜNTÜYÜ KONUŞUYOR

Bu gelişmenin ardından dünya, bakan yardımcısının dünkü basın toplantısında terlediği görüntüleri konuşuyor.

iran

KORONAVİRÜS SALGINI MECLİS'E SIÇRADI

İranlı milletvekili Mahmud Sadıki, kendisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı.

Reformist milletvekili Sadıki, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Kovid-19 testim pozitif çıktı. Bu mesajı, bu dünyada yaşama umudumun az olduğu bir durumdayken iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Virüsün tutuklular arasında yayılmasının önlenmesi için Yargı Erki Başkanı İbrahim Reisi'ye "siyasi mahkumların serbest bırakılması" çağrısında bulunan Sadıki, bunun siyasi mahkumların ailelerinin bir ricası olduğunu ifade etti.

Kaynak: İHA-AA-Mynet