HABER

Son dakika: Ekrem İmamoğlu 'Maalesef işimizi zorlaştırıyor' diyerek duyurdu! Kar yağışı için saat verdi

Son dakika: İstanbul'un birçok ilçesinde kar yağışının yolları kapatmasından dolayı vatandaşlar mahsur kaldı. Vatandaşları kurtarma çalışmaları devam ederken yolları açmak için de ekipler mücadeleye devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında 7400 personelle çalışmaların sürdüğünü ifade ederken eleştirilere de yanıt verdi. İmamoğlu, mağdur olan vatandaşlardan özür diledi. İşte son dakika haberinin detayları...

İstanbul'da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrasında son dakika açıklamaları peş peşe geliyor. Özel araçların trafiğe çıkışı yasaklandı. Vali Yerlikaya'dan sonra Ekrem İmamoğlu da aynı çağrıyı tekrarladı. Ortak akılla çalışmaların sürdüğünü belirten İmamoğlu, akşam 18:00'i işaret ederek uyardı. İmamoğlu ayrıca bazı yerleşim alanlarında kar kalınlığının bir metreyi bulduğunu belirtti.

'LÜTFEN ÖZEL ARAÇLARLA TRAFİĞE ÇIKMAYALIM'

İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayında yaptığı açıklamalar;

Bu akşam saat 18:00 itibarıyla kar yağışının yeniden etkisini arttırmasını bekliyoruz. Özel araçlar dışında trafiğe çıkmayalım.

Otogarlardan çıkış kısıtlaması devam ediyor. Aynı şekilde kamuda görevli memur işçi ve diğer personelin tam gün idari izinliği olduğu duyuruldu.

5353

İSTANBUL'DA NE KADAR TUZ STOĞU KALDI?

7400 personelimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sahadayız. 133.360 ton tuz stoğumuz var. Şu ana kadar dört günlük süreçte 54 bin ton civarı toz kullandık. 21 ton civarı da solisyon kullandık. Dolayısıyla stoğumuzla ilgili sorunumuz yok.
Silivri, Çatalca, Beykoz gibi bölgelerde açık olmayan köy yolumuz yok. Arnavutköy'de çalışmalarımız devam ediyor. En yoğun kar alan bölgemiz de orası. Bugün hiç açılmayan yolumuz kalmayacak. Arnavutköy'de çalışmamıza engel olan yolda kalmış araçlar maalesef işimizi zorlaştırıyor ve bu süreyi uzatıyor.

Ek Fotoğraflar// Arnavutköy'de kar hayatı felç etti - Genel - İstanbul -

'KATKI SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ'

İstanbullunun bu zor koşullarda hayatını kolaylaştırmayı düşünüyoruz. Şurası bize ait değil, TEM bize ait değil demeden katkı sunmaya çalışıyoruz.

Yüzde 54 olan barajlardaki doluluk oranının yüzde yetmiş bandına çıkacağını düşünüyoruz.

MAĞDUR OLAN VATANDAŞLARIMIZDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

Mağdur olan vatandaşlarımızı bilerek onlardan da özür dileyerek, sorunu azalttığımızı belirtiyorum. Bu akşam yine kar yağışı olduğunu bilelim. Dışarı çıkmamalarını rica ediyoruz. Yarına da dikkat etmeliyiz. İşi olan vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını tercih etsinler.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler