HABER

Son dakika: İstanbul için uyarı geldi! Kar ne zaman yağacak? Hareketlilik başladı... Tarih verip duyurdular

Son dakika haberi... Birçok ilde kar yağışı etkisini artırırken, İstanbul merak konusuydu. Son açıklamalara göre İstanbul radarında beklenen hareketin başladığı ve kar yağışı kütlelerinin oluşarak şehre doğru geldiği bildirildi. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten ise İstanbul ile ilgili "Kar hafta boyu aralıklarla devam edecek gibi görünüyor." ifadelerini kullandı. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları.

Son dakika: İstanbul için uyarı geldi! Kar ne zaman yağacak? Hareketlilik başladı... Tarih verip duyurdular

Son dakika: Birçok ilde kar yağışı etkisini artırdı. Doğu illerinde bazı köylere ulaşım sağlanamıyor. 'İstanbul'a ne zaman kar yağacak?' sorusu ise merak ediliyordu. Hava Forum, konuyla ilgili sosyal medya hesabından beklenen paylaşımı yaptı. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten de kar yağışı ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. İşte detaylar...

'BEKLEDİĞİMİZ HAREKETLİLİK BAŞLADI'

Hava Forum'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"İstanbul radarında akşam ve gece beklediğimiz hareketlilik başladı. Yağış kütleleri oluşuyor ve şehre doğru geliyor. İlçe bazlı graupel (kar paleti) yağış göreceğiz. Strafor köpüğü elinizle dağıtırsınız ya etrafa taneleri saçılır, işte bu yağış o şekilde..."

'SOĞUKLAR ART ARDA GELİR'

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kutup koridoru açılıyor. Şubatta Türkiye'ye soğuklar art arda gelir. 2012'ye benzemeye başladı... Kar hafta boyu aralıklarla devam edecek gibi görünüyor. Bazı modeller çok yüksek miktarda yağış veriyor. Vortex kesin görünüyor..."

İSTANBUL'DA KAR BAŞLADI

qq

Beylikdüzü ve Sultangazi'de gece saatlerinde kar yağışı etkili olurken, araçların üzeri beyaza büründü.

WW

TAKSİM'DE KAR ETKİSİNİ GÖSTERDİ

Taksim’de yılın ilk karı lapa lapa yağdı. İstiklal Caddesi’nde vatandaşlar karın tadını bol bol fotoğraf çekerek çıkardı.

AW816721_01

İstanbul’da uzun süredir beklenen kar gece saatlerinde etkisini gösterdi. İstanbul’un birçok ilçesinde kar geçişleri meydana geldi. Taksim’de de etkili olan kar yağışı belli aralıklarla yağdı.

AW816721_04

İstiklal Caddesi’nde kara yakalanan vatandaşlar, lapa lapa yağan karın keyfini bol bol fotoğraf çekerek çıkardı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler