HABER

SON DAKİKA | İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulunda arbede! Başkana kürsüden idam ipi attı

Son dakika haberine göre İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulunda arbede yaşandı. Bazı taksiciler arasında çıkan sözlü tartışmanın arbedeye dönüşmesi sonucunda polis salona girdi. Tansiyonun hiç düşmediği genel kurulda adaylardan İrfan Öztürk kürsüde konuşması sırasında, mevcut başkan Eyüp Aksu'ya "Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız. Bizi parçaladınız ama bugün son gün" diyerek idam ipi attı.

SON DAKİKA | İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulunda arbede! Başkana kürsüden idam ipi attı

Son dakika haberi: İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulunda, Başkan Eyüp Aksu konuşma yaparken bazı taksiciler arasında başlayan sözlü tartışma arbedeye dönüştü. Salona giren polis güvenlik önlemi aldı.

SÖZLÜ TARTIŞMA ARBEDEYE DÖNÜŞTÜ

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yeni başkanını seçmek için Haliç Kongre Merkezi'nde Olağan Genel Kurulunu yapmaya başladı. 5 kişinin aday olduğu seçimlerde, İTEO Başkanı Eyüp Aksu konuşma yaparken üyeler arasında başlayan sözlü tartışma arbedeye döndü.

taksi3

SALONA POLİS GİRDİ

Başkan adayları üyeleri sakinleştirmeye çalışırken salon gelen polis ekipleri grupları ayırdı. Polis güvenlik önlemi aldı.

taksi4

"ÖZÜR DİLİYORUM" DİYEREK İDAM İPİ ATTI

Adaylardan İrfan Öztürk ise vaatlerini anlattıktan sonra mevcut yönetimin yolsuzluk yaptığını iddia etti.

IDAM

Öztürk, babasının da taksici olması nedeniyle 59 yıldır bu taksicilik mesleğinden ekmek kazandığını ve diğer adayların şu an taksicilik yapmadığını öne sürdü. Öztürk, "Yapacağım hamleden dolayı özür diliyorum. Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız. Bizi parçaladınız ama bugün son gün. Bu yağlı urganın benim boynuma asılı değil, bu yağlı urganın Eyüp Aksu'nun boynuna asılması için bunu atıyorum" diyerek Eyüp Aksu'ya doğru idam ipi attı.

IDAM IPI

Öztürk'ün bu eyleminden sonra salonda sözlü tartışmalar yükselirken Eyüp Aksu'nun idam ipini yerden aldığı ve kürsüye çıkarken hiçbir şey demeden yere bıraktığı görüldü.

II

'YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATI'

Eyüp Aksu ise konuşmasında UBER'in Türkiye temsilcisiyle Yahya Uğur'un yan yana olduğunu iddia ettiği fotoğrafı gösterdi. Aksu, "Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı diyerek takdiri size bırakarak tekrar adayım. Sizden destek bekliyorum" ifadelerini kullandı. Kurul üyelerin oy verme işlemleriyle devam ediyor.

3

2

1

EYUP AKSU

"TAKSİCİ ESNAFI BU URGANI SÖKTÜ"

Konuşması sırasında mevcut başkan Eyüp Aksu'ya idam ipi atan İrfan Öztürk açıklamada bulundu. Öztürk, "4 yıldan beridir taksici esnafı idam sehpasına oturmuş durumda, her alanda. Bunun müsebbibi de urgan attığım mevcut oda başkanıdır. Biz taksici esnafını o sehpaya oturtup urganın boynuna geçirtildiği bir ortamdayız ama taksici esnafı bu urganı söktü ve 'biz artık bu prangalardan kurtulacağız. Senin idamını onaylıyoruz' dediler. Biz bu urganı onun için attık" dedi.

"BU KONUDA ÇOK GÜZEL TEPKİLER GELDİ"

Öztürk, "Ağır bir tepki değil mi" şeklindeki soruya ise "Esnafımızdan gelen tepkiler beni ilgilendirir. Esnafımdan bu konuda çok güzel tepkiler geldi. Biz yaptığımız işin arkasındayız" cevabını verdi.

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tabi sonuçları esnaf belirleyecek. Eğer biz kazanmayı göze aldıysak kazanmak için buraya geldik, kimse kaybetmek için aday olmadı. Biz kazanmak için geldik ve kazanacağız inşallah. Biz şunu söylemek isteriz ki, taksiciler İstanbul'da Ahi Evran ruhunu yaşatan ve yaşayan meslek grubudur. Üç, beş kişinin yapmış olduğu hatadan dolayı ne olursunuz bu esnafı yargılamasınlar. Bakın burada bir kongre var ve bakın bu kongrede ne kadar değerli insanlar var. Buna bakıp da bizi yargılasınlar, onun için taksiciler bu İstanbul'da Ahi Evran ruhunu yaşatan mesleklerin en başında geliyor"

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler