Son dakika! Ankara ve İstanbul'da korkutan deprem (AFAD ve Kandilli son depremler)

Son dakika haberi... AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, Ankara'da merkez üssü Akyurt olan 3.9 ve 3.3 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Bugün saat 12:33'te ise, İstanbul'da Şile açıklarında AFAD'a göre 2.5, Kandilli'ye göre 2.9 büyüklüğünde bir sarsıntı yaşanmıştı.

Son dakika! Ankara ve İstanbul'da korkutan deprem (AFAD ve Kandilli son depremler)

AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, Ankara'da saat 13:51'de merkez üssü Akyurt olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 5 kilometre derinliğinde kaydedildi. Bu depremden 9 dakika sonra, aynı bölgede saat 14:00'te 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

MANSUR YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Depreme ilişkin açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Akyurt ilçemizde 3.9 büyüklüğünde bir deprem gerçekleştiği haberini almış bulunmaktayız. Herhangi bir mal veya can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Alo 153 Mavi Masa hattımızdan bizlere her an ulaşabileceğinizi hatırlatmak istiyorum' ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA KORKUTAN DEPREM

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, bugün saat 12:33'te ise İstanbul'da merkez üssü Şile-Sofular olan 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 5.5 kilometre derinliğinde kaydedildi. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi tarafından daha sonra 2.9 olarak güncellendi.

AFAD: DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ 2.5

AFAD ise, merkez üssünü Karadeniz olarak duyurduğu depremin büyüklüğünü 2.5 olarak açıkladı.

Saat 12.33'te meydana gelen depremin ardından özellikle Anadolu Yakası ve çevre ilçelerde vatandaşlar, sosyal medyada deprem paylaşımında bulundular.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
şu 2-3 derece depremleri artık haber yapmayın.bunlar hep oluyor
başlığa bakın, bu deprem mi korkutan? Bence siz korkutmuşsunuz
milleti neden korkutuyosunuz ya 3.1 bu ya Allahaşkına!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler