HABER

Son Dakika: Kılıçdaroğlu, "Bütün arkadaşlarım bilsin" diyerek açıkladı: Et ve Süt Kurumu ziyareti...

Son dakika haberine göre CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Et ve Süt Kurumuna yaptığı ziyarete ilişkin konuştu. "Ben kapılar açılsın diye değil, evlatlarımız hakkını korumak için oradaydım." diyen Kılıçdaroğlu, yaptığı ziyaretin özellikle fakir ve gece kondu mahallelerinde olumlu tepki aldığını söyledi. Kılıçdaroğlu ayrıca, Et ve Süt Kurumu'nda "soygun" olduğunu iddia ederek, "Parayı kimin aldığını soracaktım" dedi.

Son Dakika: Kılıçdaroğlu, "Bütün arkadaşlarım bilsin" diyerek açıkladı: Et ve Süt Kurumu ziyareti...

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclisteki grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta Et ve Süt Kurumuna yaptığı ziyarete ilişkin değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, özellikle fakir mahallelerde olumlu tepkiler olduğunu ifade etti. Et ve Süt Kurumuna ilişkin bazı rakamları paylaşan ve "soygun" olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu ayrıca, "Parayı kimin aldığını soracaktım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Halk biliyor ki artık zaman CHP zamanıdır. Bazı anketlerde kararsızların olduğu söyleniyor. Çözümlerimizi onlara anlatacaksınız, kararlılıkla anlatacaksınız.

Memleketin iyi yönetilmediğini görüyorlar. Her kafadan bir sesin çıktığını görüyorlar. Bir bakanın söylediğini bir başka bakanın yalanladığını görüyorlar.

djyyk

İktidar olduğunda bütün Türkiye'yi kucaklayan, ayrıştırmayan, kavgalı bir dil yerine barışçıl bir dil kullanan bir iktidara ihtiyaç var. O iktidarın adı Millet İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi'dir.

ET VE SÜT KURUMU ZİYARETİ

Bazı enteller var, 'Kılıçdaroğlu gitti, kapıda kaldı' diyorlar. Ben kapılar açılsın diye değil, evlatlarımız hakkını korumak için oradaydım.

Bir şeyi daha milletim görsün diye gidiyorum. Devletteki çürümeyi milletim görsün diye gidiyorum.

Özellikle gecekondu bölgelerinde, fakir mahallelerde, Et ve Süt Kurumuna gitmem ciddi olumlu bir tepki doğurdu. Bütün arkadaşlarımın bilmesini isterim.

"PARAYI KİMİN ALDIĞINI SORACAKTIM"

11 Şubat 2020'den beri et istatistikleri yayınlamıyor. Çünkü gerçekleri milletin bilmesini istemiyorlar. Bilgileri saklıyorlar. ESK, 2019'da görev zararı 32 milyon lira. 2020'de 422 milyon lira. Et ve Süt Kurumu depolarında belli miktar eti tutmak zorundadır. 70 bin ton. Fiyatı 15 kuruş. Kilo başı 15 kuruştan parasını ödüyor ve stok olarak tutuyor. Fakat yöneticiler karar alıyor, 45 kuruş olsun diyor. Soygun düzeninin nerelere ulaştığını nasıl anlatacaksınız? Parayı kim aldı, bu kararı kim aldı? Bunu soracaktım. Bakan'ın bilgisi dahilinde 200 trilyonluk bir soygun. Bingöl'deki bir depoya 18 kuruş, Denizli'deki depoya 15 kuruştan, Sivas'ta 10 kuruştan stokladılar. Demek ki CHP bu tür sonuçlara yol açıyor.

"RİZE MEYDANINDA YAKACAĞIM"

Ben Rize'de de söz verdim. Allah'ın izniyle onların da oyuyla iktidar olduğumuzda o kaçak çayları Rize meydanında yakacağım. Söz söz, Rize meydanında yakacağım. Bu milletin hakkını hukukunu savunacağız.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler