HABER

Son dakika: Kılıçdaroğlu 22.00'yi işaret etmişti! "Belge yağıyor"

Son dakika haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, "Önemli bir bilgi vereceğim" diyerek saat 22.00'yi işaret etmişti. Kılıçdaroğlu saat tam 22.00'de, "Sevgili Halkım, şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun" notuyla bir video paylaştı.

Son dakika: Kılıçdaroğlu 22.00'yi işaret etmişti! "Belge yağıyor"

Son dakika haberi: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya paylaşımı merak uyandırmıştı. 22.00'yi işaret eden Kılıçdaroğlu dediği saatte bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu videosuna, "Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun" notunu düştü.

Kılıçdaroğlu videoda, "Devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi, ben de bürokratlara seslendim. Bu devletin bürokrasisinin hala kalbi atıyor. Yolsuzluklarla ilgili belge yağıyor." dedi.

11

Kılıçdaroğlu videoda şu ifadeleri kullandı:

Sevgili halkım evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Uzun zamandır konuşamadık, kısmet bugüneymiş. Biliyorsunuz bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşturan bürokratlarımıza seslendim. Çünkü devlet de parti de ayrı şeylerdir. Partiler gelir gider devlet ise bakidir. Ama saraydaki önce AK Parti'yi zapturapt altına aldı. Sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti bir daha ifade yorum devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi.

"BELGE YAĞIYOR"

Ben de bürokratlara seslendim. Seslendim çünkü nabız atıyor mu duymam gerekiyordu. Bürokrasinin yani devletin hala nabzı var mı duymak istedim. Var sevgili halkım var. Bu devlet bürokrasisinin hala kalbi atıyor. Vatansever bürokratlar hala oradalar. Vatanseverler bu saraylı ve ailesinin kanun dışılığına suç mahiyetindeki isteklerine direniyorlar. Uzun zamandır işte bu yüzden konuşamadık. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar peşkeşler...

"NE İÇİN İMZA ATIYOR ANLADINIZ MI?"

Bugün sizi bu belgelerden sadece bir tanesine şahit olmanız için davet ettim. Siz de görün yüzlercesi var. Bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış görüyorsunuz değil mi? Peki bir belgeyi anlatayım... 3 Nisan 2018'de bir açık ihale yapılır. Bu ihaleye 15 firma katılır. İhalenin bedeli 3 milyar 198 milyon 743 bin 127 lira. Ama kazanan firmaya bu ihale verilmez. Neden? Çünkü beşli çeteden değil. Bu nedenle ihale iptal edilir ve aynı iş yeniden ihale edilir. 21 Ağustos 2020'de ihale yeniden açılır. Aynı iş bu kez 3 milyar 200 milyona değil, 9 milyar 449 milyon 995 bin 834 liraya beşli çeteye peşkeş çekilir. Saraydaki şahıs ne için imza atıyor anladınız mı?

22

"VATANSEVERLER BELGE GÖNDERMEYE DEVAM EDİYOR"

Aradaki 6 milyarlık fark için tek bir imza ile 6 milyar lira, çeteye peşkeş çekiliyor. Hazinenin kasasını soyanlar duymamış. Daha da çok para istemişler ve imzalamak zorunda kalmış. Aslında ben bugün size saraylı ve ailesini yaptığı bir yolsuzluğu da anlatmak için gelmedim. Bunların yolsuzluğu artık sağır sultan için bile yeni bir haber değil. Ben bugün hala devletimizde vatanseverler var demek için direnenler var demek için sizleri evime davet ettim. Bu vatanseverler yüzlerce belgeyi göndermeye devam ediyorlar.

Kılıçdaroğlu'nun 22.00'deki paylaşımı:

Kılıçdaroğlu'nun önceki paylaşımı:

kemal1

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler