HABER

Son Dakika: Koronavirüs aşısında birinci doz uygulanan kişi sayısı 30 milyonu geçti

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan birinci doz aşı miktarı 30 milyonu aştı.

Türkiye, yoğun şekilde aşılama programına devam ediyor. Haziranda aşılamada ivme yakalanan ülkede vatandaşlar, Sinovac ve BioNTech aşılarından istediğini tercih edebiliyor.

Sağlık Bakanlığının "covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan anlık verilerine göre, 24 Haziran saat 08.37 itibarıyla uygulanan birinci doz aşı sayısı 30 milyon bin 963, ikinci doz aşı 14 milyon 654 bin 380 oldu. Böylece toplam doz miktarı, 44 milyon 656 bin 343 olarak kayıtlara geçti.

İstanbul'da uygulanan birinci doz aşı sayısı 5 milyon 780 bin 671, ikinci doz aşı sayısı 2 milyon 393 bin 302, toplam 8 milyon 173 bin 973; Ankara'da birinci doz aşı sayısı 2 milyon 491 bin 567, ikinci doz aşı sayısı 1 milyon 230 bin 123, toplam 3 milyon 721 bin 690; İzmir'de ise birinci doz aşı sayısı 2 milyon 7 bin 842, ikinci doz aşı sayısı 996 bin 411, toplam 3 milyon 4 bin 253 doz oldu.

dgjhkgö

Şu anda ülke genelinde 25 yaş ve üzerindeki vatandaşların aşılandığı program, yarından itibaren 18 yaş üzerindekilerin randevularının açılmasıyla devam edecek.

Böylece Türkiye, toplumsal bağışıklık hedefine ulaşmak için önemli bir aşama kaydedecek.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
başımızda cumhur ittifakı olmasa idi bakardınız siz sağlık sistemine.biz küçük iken hastanelerde muayene olabilmek için sabah 6 da yola düşer öğlene kadar zor muayene olur öğleden önce birkaç ilacı diğerlerini ise bulabilir isek öğleden sonra alır idik bir de doktorlara muayenelerinde özel ücret ödemez ise tam detaylı şekilde muayene etmez idi.bugünlerin kıymeniti bilin muhalefetin kayığına binmeyin bana inanmıyorsanız baba ve dede ile ninelerinize sorun derim.ALLAH devletimize zeval vermesin.
Biz küçükken bilgisayar, cep telefonu, internet yoktu, uzaktan kumandalı tv lükstü, araba camları kolluydu, müziği kasetten dinlerdik, metro yoktu otobüs yarım saatte birdi. Hamdolsun hepsi cumhur ittifakı sayesinde oldu. Hatta du bakiim nasıldı o ; "bizden önce evlerde buzdolabı yoktu" !!!
cahilliğin dip yatığı kişilerin yıkanmış beyinleri boşuna son çırpınışlarınız tarihin karanlık sayfalarına gömüleceksiniz.
@merhametfoltuk yav ALLAH milyarlar kez devletimize zeval vermesin! çok merhametli yazmışsın aynı zamanda çok eksik ve az yazmışsın. Sen en iyisi yorumu tazele ve uzat daha merhametli daha faydalı olur!
uzun zamandır hastaneye gitmedin galiba
Büyük bir cahil kesim var, Aşıya karşı olan. bu tipler hastalandığı zaman hasta kabul etmemeli ölüme terk edilmeli.
sanami soracak aşı olup olmayacagini herkes kendi kararinda özgürdür
@sinan_yildiz_y0 karşı taraf denek karşı taraf kobaydır. "yan etkiler hastalığın kendisinden daha süründürücü ve daha öldürücüdür." diye düşünenler de var. Hiç kimse aptallık damarını kabartıp diğer insaları çirkinlik yapıp yaftalayamaz. canını seven aşı olur yıldızı kaymasın... ruhunu seven aşureye kaşuk sallasun.
Cahil prof larımız aşı olmamakta direnme ye devam ediyor.Biri söyledi şöyleymiş biri söyledi böyleymiş:))
Geri Dön