Son dakika: Malatya'da deprem

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada, deprem sonrası şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmadığı bilgisi verildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilene göre son bir ayda iri ufaklı 469 depremin yaşandığı Malatya'nın Arguvan ilçesi bu sabaha yine depremle uyandı. Saat 07.41'de yaşanan 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden olurken, depreme uykuda yakalanan bir çok vatandaş korkuyla kendisini dışarı attı.

Çevre il ve ilçelerin yanı sıra Malatya merkezde de şiddetli şekilde hissedilen depremin AFAD verilerine göre yerin 4,7 kilometre altında olduğu açıklandı. Depremin en çok hissedildiği Hekimhan ilçesinde de vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Arguvan ile Hekimhan sınırında yaşanan depremler nedeniyle daha öncede de yüzlerde evde ağır hasar oluşmuştu. AFAD'ın verilerine göre son bir ayda merkez üssü Arguvan olan 4,1,4,5 ve 41 büyüklüğünde depremler yaşandı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD'dan deprem sonrası yapılan açıklamada, "Arguvan’da saat 7.41'de meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki deprem sonrası, şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmadı." denildi.

BAŞKAN KIZILDAŞ: OLUMSUZ DURUM OLMADI

Malatya'nın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, ilçede saat 07.41'de meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını bildirdi.

İlçede 21 Mart'ta 4,1, 25 Mart'ta 4,5, 28 Mart'ta ise yine 4,1 büyüklüğünde üç sarsıntının meydana geldiğini hatırlatan Kızıldaş, "İlçemizde uzun süredir artçı sarsıntılar da sürüyordu. İlçede şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Şu an için bir şey görünmüyor ancak önceki depremlerde ağır hasarlı olan evlerimizin yıkılmasından endişe ediyoruz. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Araştırmalarımız sürüyor, ekiplerimiz mahallelerimizi gezip durumu kontrol ediyor." dedi.

Yürektaşı mahalle sakini Yılmaz Korkmaz da sabah evde bulundukları sırada depremin meydana geldiğini belirterek, "Bu sarsıntıyı diğerlerinden daha çok hissettik. Depremden dolayı bazı evlerdeki çatlaklar daha da derinleşti, ancak şu an için can ve mal kaybı görünmüyor." diye konuştu.

Bu arada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerinin depremin etkili olduğu mahallelerde incelemesi sürüyor.

(AA/İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
DEPREM TEHLİKELİDİR HER ZAMAN. MUTLAKA TÜM BİNALARIMIZ DEPREME DAYANIKLI OLMALIDIR JAPONTADİKİ GİBİ. NOKTA.... SEÇİMLER HAKKINDA DERİN ŞÜPHELERİM OLUŞTU ŞU AN....SEÇMEN SANDILARININ BAŞKANLARI AŞIRI SAĞ VE AŞIRI SOLDAN TEŞEKKİL EDİLDİ ÖZELLİKLE BU SEÇİMDE. ERDOĞANIN EN SİNSİ KUYUSUNU KAZANLARDAN HABERDARIM BAHÇELİ BEY DİKKAT.İMZA OZAYDİN65
Allah sonumuzu hayır etsin.
Rabbim cümle alemi böyle depremlerden korusun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler