Son dakika Manisa Saruhanlı'da şiddetli deprem! İzmir ve çevre illerde hissedildi (Son depremler AFAD-Kandilli Rasathanesi)

Son dakika haberine göre Manisa Saruhanlı'da 5.5 büyüklüğünde şiddetli deprem oldu. Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedildi. Depremin ardından peş peşe 3'ün üzerinde artçı sarsıntılar yaşandı. Depremin ardından AFAD ve Kandilli Rasathanesi'ne erişim sıkıntısı yaşanıyor. Öte yandan Manisa Valisi yaptığı ilk açıklamada şu ana kadar bir hasar ihbarı almadıklarını belirtti. İçişleri Bakanı Soylu ise taramanın devam ettiğini söyledi.

Ege'deki depremle ilgili AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında "Saat 10.21'de merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi" ifadeleri yer aldı. 10.24'te 3.0 ve 10:36'da ise 3.6 ve 3. 0 büyüklüğünde artçı sarsıntılar yaşandı.

KANDİLLİ'DEN AÇIKLAMA

Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Akhisar-Sazoba ve büyüklüğünü 5.1 olarak duyurdu.

Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedilirken, sosyal medyada pek çok kullanıcı yaşadığı paniği paylaştı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: TARAMA DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı açıklamada "Manisa Saruhanlı'daki depremde şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir, kırsal tarama devam etmektedir" dedi.

BAKAN KURUM: EKİPLER ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manisa'daki deprem sonrası yaptığı açıklamada, "Hamdolsun can kaybımız söz konusu değil, yaralımız yok. Bakanlığımızın ilgili ekipleri hemen olay yerine intikali gerçekleştiriyorlar ve hasar tespit çalışmalarına başlıyorlar."dedi.

MANİSA VALİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Manisa Valisi Yaşar Kardeniz yaptığı ilk açıklamada "Şu ana kadar bir hasar ihbarı gelmedi" ifadelerini kullandı.

AFAD - SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

afad son depremler yeni

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ''İlk tespitlere göre yıkım gözükmüyor'' dedi. Ancak ulaşamadıkları yerlerinde olduğunu belirtti.

KANDİLLİ RASATHANESİ - SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

kandilli rasathanesi