Son dakika: AFAD duyurdu! Yalova'da deprem: İstanbul'da da hissedildi

Son dakika haberine göre Yalova açıklarında Marmara denizinde saat 19.52, 20.04 ve 20.09'da üç deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre, ilk depremin büyüklüğü 4.0, ikinci depremin büyüklüğü 3.0, üçüncü depremin büyüklüğü ise 3.4 olarak ölçüldü. Saat 22.32'de 3.5 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Depremler yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelirken, Tuzla başta olmak üzere depremler İstanbul'da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 19.52'de Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem hissedildi.

Deprem Yalova'ya 3,71 kilometre uzaklıkta ve 10,66 kilometre derinlikte meydana geldi.

KANDİLLİ'DEN DEPREM AÇIKLAMASI

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

AFAD'DAN DEPREM AÇIKLAMASI

son-depremler

PEŞ PEŞE DEPREMLER

AFAD'ın verilerine göre, Yalova açıklarında aynı bölgede saat 20.04'te bir deprem daha meydana geldi. Yine İstanbul'un pek çok bölgesinde hissedilen depremin büyüklüğü 3 olarak ölçüldü. Bu deprem ise yerin 10.55 kilometre derinliğinde meydana geldi. Kandilli ise ikinci depremin büyüklüğünü 3.3 olarak ölçtü.

Kandilli Yalova açıklarında 20.09'da 3.4 büyüklüğünde bir deprem daha olduğunu açıkladı.

22.32'DE BİR DEPREM DAHA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, saat 22.32'de Marmara Denizi'nde 3,5 büyüklüğünde meydana gelen deprem, bölgede hissedildi.

Deprem Yalova'ya 2,97 kilometre uzaklıkta ve 11,21 kilometre derinlikte meydana geldi.

YALOVA VALİSİ EROL'DAN İLK AÇIKLAMA

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
artçı depremler sakin olun 99 depreminden sonra 2019 depremi oldu. yirmi yıl arayla olduysa tahmini bir daha olma olasılığı 2049.
çok sallanıyoruz dilerim böyle küçük küçük atlatırız
IBB' yi 25, ülkeyi 17 yıldır yönetenler beklenen yıkıcı depreme Istanbul hazır mı ? Ağustos böceği gibi ötmeyi bırakın ! Aklınızı başınıza alın icraat yapın.. icraat !!!
sen evini sağlamlaştırdınmı herşeyi devletten bekleme
bak isine sen
@r.etkar bende bazı kişileri anlamakta zorluk cekiyorum adam karısı kaçıyor devlete kızıyor ulan sen kocalık yapamadıysan devlet ne yapsın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler