HABER

Son Dakika: Marmaris'te yangın devam ediyor!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını dolayısıyla bazı tatilciler Marmaris’ten ayrılırken, Turunç Mahallesi’nde yangından etkilenen bölgelerdeki oteller ve yerleşim yerlerindeki vatandaşlar ve tatilciler, teknelerle ilçe merkezine getirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yangınla ilgili son olarak, "Alevler yerleşim bölgelerinden uzakta" açıklamasını yaptı.

Dün öğlen saatlerinde Armutalan Mahallesi’nde başlayan ve bir anda büyüyerek geniş bir alana yayılan yangın bazı bölgelerde ulaşım yerlerini tehdit etti. Bazı evler ve iş yerleri yangından zarar gördü. Yangın nedeniyle alevlerden ve dumandan etkilenen bölgelerde ise tahliyeler devam ediyor.

BAKAN ERSOY SON DURUMU PAYLAŞTI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Marmaris'teki yangın söndürme çalışmalarının olumlu gittiğini bildirdi. Ersoy, alevlerin yerleşim yerinden uzakta olduğunu ve rüzgarın da böyle devam etmesi durumunda çalışmalara faydası olacağını açıkladı.

HERKES SEFERBER OLDU

Son olarak Turunç Mahallesi’nde yangından etkilenen vatandaşlar ve turistler teknelerle ilçe merkezine getirildi. İlçe merkezine getirilen tatilcilere burada belediye ekiplerinin kurmuş olduğu çadırlarda yardımlarda bulunuldu.

222

TATİLCİLER GİDİYOR

Marmaris’te etkili olan yangın nedeniyle ise bazı tatilcilerin ilçeden ayrıldı. Araçları ile ilçeden ayrılan tatilcilerin karayolunda yoğunluk oluşturduğu gözlemlenirken, trafik ekipleri de ulaşımın sağlıklı bir şekilde yapılması için çalışmalarını sürdürüyor.

MARMARİS DATÇA YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Marmaris Asparan mevkiindeki yangının şiddetlenmesi üzerine Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapandı.

Bu sabah saatlerinde yangının ilk çıkış yerinde tekrar alevlenen yangın Armutalan Mahallesi’nin üst bölümünde bulunan ormanlık araziye sıçradı. Asparan mevkii tamamen duman altında kaldı. Alevlerin Asparan mevkiindeki verici istasyonlarının olduğu bölümde yoğunlaşması üzerine dört helikopter bir uçak sürekli sorti yaptı. Fakat şiddetli rüzgar nedeniyle havadan yapılan müdahale alevlerin büyümesini engelleyemedi. Marmaris Asparan mevkiindeki yangın nedeniyle Marmaris-Datça karayolu ulaşıma kapatıldı.

Ayrıca, bölgede bulunan zabıta ekipleri seyir teraslarında yangını izleyen vatandaşları anonsla uyararak bölgeyi terk etmelerini istedi.

İKİ KİŞİ ARANIYOR

Marmaris'te çıkan orman yangını ile ilgili vatandaşların şüpheli gördüğü 2 kişiyi güvenlik güçlerine bildirmesi sonucu geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, vatandaşlar Marmaris’te çıkan orman yangını ile ilgili bağlantısı olduklarını ve şüphelendikleri 2 kişiyi güvenlik güçlerine bildirdi. Şehir merkezinde sivil polis ekipleri tarafından arama çalışması yapılırken, kırsalda da sivil ve resmi jandarma ekipleri şüphelilerin kaçma ihtimali bulunan yerlerde arama çalışması yapıyor. Armutalan Mahallesi’nin üst bölümündeki Datça yolu tarafındaki ormanlık alanda arama çalışmalarına devam ediliyor. Bölgeden kaçtığı ileri sürülen şüphelilerin verilen eşkali üzerine vatandaşlar da bölgede araçları ile arama çalışmalarına destek veriyor. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
sakın iki kova su dökersiniz kaçın hemen
ya arkadaş anlıyorum korku var hepiniz de ama illere yardıma gelen itfaiyeler ambulanslar vs trafik yüzünden hareket edemiyorlar. kaç saattir yangın var hepiniz aynı zamanı mı seçtiniz tatil yerlerinden ayrılmak için?
Şu an sitelerde tatildeyiz yola çıkıp tüm turistlerle birlikte içmelere su yolladık elin yabancısı canı gönülden katılırken dükkan önünde tavla oynalar kendi insanlarımızda var ne yazık ki !!! Kötüsü geride kaldı şükür söndürdüler artık yaraları birlikte sarma günlerine hep birlikte inşallah
Geri Dön