HABER

Son Dakika: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın Uruguay'da gözaltına alındı

Çiftlik Bank kurucusu ’Tosuncuk’ lakabıyla bilinen Mehmet Aydın’ın teslim olmasının ardından ağabeyi Fatih Aydın, Uruguay’da gözaltına alındı. Aydın’ın iadesi için bir ekibin kısa sürede Uruguay’a gideceği belirtildi.

Son Dakika: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın Uruguay'da gözaltına alındı

Alınan bilgilere göre; Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya 80 kilometre mesafede bulunan Canelones bölgesinde tespit edilen adrese, Uruguay Federal Polisi tarafından yapılan baskınla yakalandı.

İADE SÜRECİ BAŞLATILDI

Fatih Aydın'ın yakalanmasının ardından İnterpol Daire Başkanlığı'nca iade süreci başlatılırken, Aydın'ı teslim almak üzere 1 ekip Türkiye'den Uruguay'a hareket edecek.

fatihaydin
Fatih Aydın

Fatih Aydın, 'Bankacılık Kanununa Aykırılık', 'Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma', 'Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama', 'Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık' ve 'Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı' suçlamaları ile aranıyordu. (DHA / İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
çok zeki adamlar helal olsun öncelikle bunların suçu yok sanal inek besleyip para kzanmayı bekleyen vatandaşta suç var. Tosuncuk bitcoinle zaten parayı en az 30 a katlamıştır akıllı çocuk şimdi yakalanıyorlar milletinde parasını vereceğiz diyorlar ki türkiyedeki mal varlığı fazlasıyla yetiyor faizi ile öderim der 1 yılda dolandırıcılıktan yatar 3 ay a kalmaz iyi halden salınır sonra o arka plandaki paralarla yedi sülalesi geçinir
kesin bi yol buldular
tosuncuk ihbar etmistir abisinin yerini
Geri Dön