Son dakika Metin İyidil'le ilgili yeni gelişme! TFF Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini gözaltına alındı

Son dakika haberine göre HSK, eski Korgeneral Metin İyidil'e beraat ve tahliye kararı veren mahkeme başkanı ve üyeleri hakkında soruşturma başlattı, kritik isimler görevden alındı. Habertürk'te yer alan habere göre; soruşturma kapsamında TFF Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu Batuhun Özdemir ile gelini Aslı Özdemir gözaltına alındı. Öte yandan emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Bölge Adliye Mahkemesine sevk edilen İyidil, 21'inci Ceza Dairesince tutuklandı.

Son dakika Metin İyidil'le ilgili yeni gelişme! TFF Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve gelini gözaltına alındı

HSK, kamuoyunda çok tartışılan korgeneral Metin İyidil'in yargılanması sürecinde yaşanan olaylara dair harekete geçti. Sabah saatlerinde toplanan HSK 1. Dairesi İyidil'in darbeye teşebbüs suçundan aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren mahkemeye heyeti hakkında inceleme ve soruşturma başlattı.

Daire soruşturmanın selameti açısından kararı verene Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi başkan ve üyelerini görevden aldı. Bu isimler farklı yerlerde görevlendirildi. 20. Ceza Dairesi'ne ise yeni başkan ve üye ataması yapıldı.

BERAAT VE TAHLİYE KARARI VEREN HAYET ÜYELERİ ÇORUM, KONYA VE ESKİŞEHİR'E TAYİN EDİLDİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin haklarında inceleme başlattığı Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi Başkanı Hulusi Gül'ün Çorum'a, Daire üyeleri Hakan Tural'ın Eskişehir'e, İsa Karakoç ve Alaadtin Akdere'nin Konya'ya tayin edildiği öğrenildi.

HSK Birinci Dairesi, eski korgeneral Metin İyidil'in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatine ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi heyeti hakkında resen inceleme başlatmıştı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi Başkanı Gül Çorum'a, Daire üyeleri Tural Eskişehir'e, Karakoç ve Akdere Konya'ya tayin edildi.

Başkan ve üyeler hakkındaki ilgili haberleri ihbar kabul eden HSK'nin, konunun Teftiş Kurulu müfettişlerince incelenmesine karar verdiği, müfettişlerin hukuka aykırılık veya yetki aşımı bulunup bulunmadığı konusunu araştıracağı öğrenildi.

NİHAT ÖZDEMİR'İN OĞLU VE GELİNİ GÖZALTINDA

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre; İyidil’in aile fertlerince saklandığı şüphesi üzerine İyidil’in avukatı Abdullah Kaya ile Futbol Federasyonu Başkanı ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu Batuhan Özdemir’i gözaltına aldı.

İYİDİL İÇİN TUTUKLAMA KARARI

Öte yandan emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Bölge Adliye Mahkemesine sevk edilen İyidil, 21'inci Ceza Dairesince tutuklandı.

METİN İYİDİL KİMDİR?

METİN İYİDİL KİMDİR

Eski Korgeneral Metin İyidil, Orgeneral Hulusi Akar'ın Genelkurmay Başkanlığı'na getirilmesinin ardından Eğitim Doktrin Komutanlığı'nda atama ve emeklilik sonucu boşalan 4 koltuğa getirilen isimlerden biri oldu. Bu atamalarda; Korgeneral Metin İyidil EDOK Muharebe Destek, Korgeneral Abdullah Barutçu EDOK Okullar, Korgeneral Mehmet Daysal EDOK Muharip Hizmetler ve Destek Eğitim, Korgeneral Mehmet Faruk Şengün EDOK Eğitim Koordinasyon Komutanlığı görevlerine atanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
nihat efendi çözer bu olayı. çooook yükseklerde tanıdığı var nasılsa.
HUKUK ALPNİN TEKELİNDE. NE İSTERLERSE ONU YAPIYORLAR. YAKIN ZAMANDA ÇOK DEĞİŞİK ŞEYLER GÖREBİLİRİZ. BU DÜZEN BÖYLR GİTMEZ
TOZdemir İSTİFA ..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler