Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'çekilme' açıklaması: Yakından takip ediyoruz

MSB'den yapılan son dakika açıklamasında, "PKK/YPG’li teröristlerin 120 saat içerisinde bölgeden çıkması yakından takip edilirken, bu kapsamda hiçbir engelleme yapılmadığı gibi bölgeden çıkış ve tahliye faaliyetleri sıkı şekilde ABD’li muhataplarla koordine edilmektedir." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Türk Silahlı Kuvvetleri, 17 Ekim 2019 tarihinde Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, PKK/YPG teröristlerinin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasını yakından takip etmektedir. Bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi bölgeden çıkış ve tahliye faaliyetleri sıkı şekilde ABD’li muhataplarla koordine edilmektedir.

"55 ARAÇLIK KONVOY RASULAYN'A GİRİŞ YAPTI, 86 ARAÇLIK KONVOY..."

Bu kapsamda yaklaşık 55 araçlık bir konvoy Rasulayn’a giriş yapmış ve 86 araçlık bir konvoy Tel Tamir istikametinde çıkış yapmıştır.

ABD ile yapılan mutabakata rağmen PKK/YPG’li teröristlerce 17 Ekim 2019, saat 22.00’dan itibaren toplam 22 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir.

Konuyla ilgili ABD askeri yetkilileri ile yakından koordineye devam edilmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Türkiye Askerî ve Siyasî bir Zafer kazandı. Harekâtı enbaşından beri İçleri Yana Yana izleyenlerin zoruna giden de bu.. Bölgede Türkiye'nin İstemediği Hiçbir Çözümün Olmayacağını da Tüm Dünya Gördü! Güvenli bölgenin sadece Türk Ordusunun Denetiminde olacağını ABD Kabul Etti..
bu hainlere çözüm süreci denilerek dokunulmamıştı aynı şekilde. gördüğünüzü öldürün bu itlerden yoksa eskisi gibi olur. geçmişte yaşanmış bi tarih var örnek alın haine güven olmaz.
Helal sana REİS her istediğimizi aldık.usa yı da DİZE GETİRDİN.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler