HABER

Son dakika: MİT'ten kritik operasyon! Yunanistan'a bilgi sızdırmaya çalışan casus Ampara yakalandı

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı (EYP) adına Türkiye'ye yönelik casusluk yapan Yunan vatandaşı Muhammed Amar Ampara'yı yakaladı. Ampara'nın yürüttüğü casusluk faaliyetlerine ilişkin ayrıntılar da ortaya çıktı. Casus Ampara'nın faaliyetlerindeki 'Suriyeliler' ve 'FETÖ' detayı dikkat çekti.

Son dakika haberi: Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı (EYP) adına Türkiye'ye yönelik casusluk faaliyetinde bulunduğu belirlenen Yunan vatandaşı Muhammed Amar Ampara, MİT tarafından yakalandı. Türkiye seyahatlerinde iş insanı gibi davrandığı belirlenen Ampara'nın ayrıca TSK hakkında bilgi derlediği de öğrenildi.

İŞ ADAMI GİBİ DAVRANIYORDU

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, yaptığı araştırmalar sonucu EYP'nin Yunan vatandaşı Muhammed Amar Ampara'yı Türkiye’ye yönelik casus olarak kullandığını ortaya çıkardı.

Yunan casusu Ampara'nın Türkiye seyahatlerinde iş adamı gibi davrandığı ve ticaret adı altında casusluk faaliyetinde bulunduğu belirlendi.

DİKKAT ÇEKEN 'SURİYELİLER' VE 'FETÖ' DETAYI

MİT'in operasyonuyla yakalanan Ampara'nın sınırdaki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları hakkında bilgi derleyerek Yunan istihbaratına aktardığı, Türkiye'deki Suriyeliler ve Yunanistan'a yerleşen FETÖ’ye müzahir iş adamlarıyla ilgili EYP’nin talimatı doğrultusunda araştırmalar yaptığı belirlendi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler