HABER

Son Dakika: MİT'ten operasyon! Kırmızı bültenle aranan terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonda, Interpol Kırmızı Bülten ve Terörden Arananlar Listesi’nde Kırmızı Kategori ile aranan PKK Merkez Komite Üyesi Haydar Varto kod adlı Engin Karaaslan’ı etkisiz hale getirdi. Karaaslan’ın Abdullah Öcalan’dan bizzat eğitim aldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, PKK’ya 1980’li yıllarda katılan Engin Karaaslan, 1990’lı yıllarda Suriye/Şam’da Abdullah Öcalan’dan bizzat eğitim almış, 2000’li yıllarda PKK Ermenistan Temsilciliği görevini üstlenmiş ve KCK Adalet Divanı Üyesi olarak görev yapmıştı. 2019 yılından bu yana Suriye’de bulunan Kararaslan, en son PKK’nın Suriye’deki en üst yürütme organı PKK ‘Suriye Sekreteryası Üyesi ve PKK/KCK Suriye Genel Sağlık Sorumlusu olarak görev alıyordu.

SİHA OPERASYONU İLE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Örgütte bulunduğu süre içerisinde Tunceli, Amanos ve Kandil’de silahlı alanda üst düzey yöneticilik ve çok sayıda eylemin planlamasını bizzat yaptığı bilinen Karaaslan’ı, MİT, bu faaliyetleri doğrultusunda hedef listesine aldı. MİT’in sahadaki ajanları vasıtasıyla, Suriye/Kamışlı merkezli faaliyet gösterdiği tespit edilen Karaaslan, Kamışlı-Haseke anayolu üzerinde Eli Fero mevkiinde SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirildi.

EN ÜST DÜZEY TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Karaaslan’ın kaybının, örgüt yöneticileri arasında yıkıma neden olduğu, bu durumun motivasyon kaybına sebep olmaması için alt kadrolardan gizlendiği öğrenildi. MİT’in yaptığı bu operasyonla, bugüne değin Suriye’de en üst düzey teröristin etkisiz hale getirildiği de öğrenildi.

Kaynak: İHA-AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
İha ve Sihaları yapanlardan ALLAH binlerce sefer Razı Olsun .........
tayyip erdoğanın tek yaptığı güzel iş helal olsun
amin
AKP ye oy vermemin sebebidir sihalar birçok şehir artık yaşanabilir terörden arındırılmış doğasıyla gezilebilecek yer oldu
amin amin amin içteki hainler kahrolsun
allah akoden razı olsun herseyi biyana bu sihalar bile onra karşı sempati yaratıyor
Ateşi bol olsun
Güzel bir haber,durmak yok devam edin aslanlar,temizleyin bunları
Geri Dön