Son dakika: MSB'den güvenli bölge açıklaması

Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB), güvenli bölgeye ilişkin olarak "ABD ile koordineli bir şekilde Suriye kuzeyinde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında; Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir." açıklamasını yaptı.

Son dakika: MSB'den güvenli bölge açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyinde ABD ile ortak oluşturulması planlanan güvenli bölgeye ilişkin açıklama yaptı. Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada bölgede İnsansız Hava Araçları'nın (İHA) uçuşlara başladığı ifade edildi.

İşte MSB'nin açıklamasından satır başları:

"ABD ile koordineli bir şekilde Suriye kuzeyinde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında; Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

Bölgede İnsansız Hava Araçlarımız görev icra etmeye başlamıştır."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ABD'yi aradan çıkarıp Irak ve Suriye hükümetleri ile işbirliği yapmalı. ABD nerden çıktı?
ilk 5 km Türkiye -Abd kontrolünde olucak sonraki 9 km bölge ABD kontrolünde olucak ondan sonraki 4 km ABD isterse ypg yi sokabilecek TSK şehir merkezlerine inmiyecek ypg ağır silahları 20 km geriye cekecek AL-arabiya haberi bu sayın cumhurbaşkanım artık bir gece ansızın emrini verin kafalarına balyoz gibi inelim kötülüğün saygılarımla.
külliyen düzmece seneryo, 4 ay önce çavuş oğlu demişti abd ile anlaştık bizim asker ve abd askeri müşterek devriye görevi yapacak, ben o zamanda dedim türk askeri abd nin kurduğu bölgeyi koruma görevi yap iyor, bu gün-de aynı güvenli bölge yeni kurulan kürdistan devletini koruma prensesi yani çekiç güç, yani yeni kurulan pyd pkk devletinin tsk tarafı dan tanınıp resmilesmesidir. saray ve genel kurmay türk halkına yalan söyleyip aldatmıştır. yazıklar olsun abd memurlarına maaşları bizden hizmet abd ye
kimin için güvenli bölge.Resmen Türkiye hiç bir olaya müdahale etmesin diye ABD'nin araya sınır ördüğü bi bölge olmuş...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler