Son dakika! MSB'den kimyasal silah iddialarıyla ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanlığınca, dış basında gündeme getirilen "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kimyasal silah kullanıldığı"na yönelik iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu bildirildi.

Son dakika! MSB'den kimyasal silah iddialarıyla ilgili açıklama

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Barış Pınarı Harekatı'nın planlama ve icrasında sadece teröristlerin ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil/masum kişiler, harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarısına gölge düşürmek isteyen çevrelerce özellikle dış basında gündeme getirilen 'Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kimyasal silah kullanıldığına' yönelik iddialar tamamen gerçek dışıdır. Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Yazık gerçekten teröristlerle masaya oturmayız dediler teröristlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz dediler fakat gelin görün ki abd ile masaya oturup bu işi bir kaç saatte bitirdiler.. binlerce yazıklar olsun.
teröristlerle anlaşma imzalamayı millete zafer gibi sunanlara ve onları öven yancı, yagcı ve yalaka basın yerin dibine batsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler