Son dakika! Odatv'ye erişim engeli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından Odatv internet sitesine erişim engeli getirildiğini açıkladı.

Son dakika! Odatv'ye erişim engeli

Odatv'nin internet sitesi hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim (BTK) kurumu tarafından 'idari tedbir' kararı yayınlandı. Kararda, "5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır" denildi. Karar, Odatv internet sitesinin haber müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç'ın tutuklanmasının ardından geldi.

odatv-

ODATV'DEN AÇIKLAMA

Odatv'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "2007 yılında kurulan Odatv.com'a BTK tarafından verilen idari tedbir kararı gereği erişim sağlanamamaktadır. Yayın hayatımızda ilk kez gerçekleşen bu duruma karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar savunacağımızı okurlarımıza duyururuz." ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Odatv'nin Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yaptığı haberden sonra, “MİT mensupları ve ailelerinin bilgilerini yayımladıkları” gerekçesiyle Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı. Cenaze töreniyle ilgili habere İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli getirmişti.

Terkoğlu ve Kılınç’ın tutuklanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Odatv Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı da ifadeye çağırdığı belirtilmişti.