Son dakika! Pençe-3 harekatı başladı

Son dakika haberine göre Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesinde Pençe-3 Operasyonu başlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Irak kuzeyinde bulunan Sinat-Haftanin bölgesindeki teröristleri ve kullandıkları mağara, sığınakları imha etmek amacıyla 23 Ağustos 2019 tarihinde Pençe-3 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekât başlatıldı."

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Pençe-3 harekâtıyla ilgili olarak CNN Türk'te yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

'PKK ÇİFT TRAFLI KUŞATILDI'

Şırnak ve Hakkari'yi aşan tüm sınır kamplarında icra edecek. Bu anlamda yakın zamanda kendisini gösteriyordu aslında. Özellikle Pençe-2 ve Pençe-1'in ortaya koyduğu etkilerle birlikte Haftanin çok hareketlenmişti. Türkiye'nin PKK'ya karşı uygulamaya çalıştığı stratejik anlamda bir kıskaç var. Fırat Kalkanı'nda yapılanları göz önünde bulundurarak bu cümleleri kullanıyorum. Haftanin, Zap ve Hakurk, Zeytin Dalı harekat alanı PKK'nın olduğu bölgeyi çift taraftan kuşatmış oluyor.

Türkiye'nin uygulamış olduğu genel bir yaklaşım var. Gözüken bir şey var. Türkiye temelde şu an 350 km'lik sınırı boyunca, terörün güç ürettiği alanları tamamiyle alan hakimiyeti çerçevesinde kontrol altında bulunduracak gibi gözüküyor. Sinat ve Haftanin en başından beri, PKK'nın kullanmış olduğu en temel alanlardan bir tanesi. Bütün Şırnak'ı göğüsleyen temel kamp alanları, teröristlerin yuvalandığı yüzlerce kamp bölgesiyle birlikte binlerce mağara var.

Ben nihai hedefin Suriye'nin Kuzey doğusundaki, Menbiç'teki PKK'nın konvansiyonel gücünün kırılması olduğunu düşünüyorum.

27 MAYIS PENÇE-1, 12 TEMMUZ PENÇE-2

Pençe 1 harekatı 27 Mayıs'ta Hakurk'a yapılmıştı. Ardından 12 Temmuz tarihinde Pençe 2 harekatı gerçekleştirilmiş ve Hakurk'tan Kandil'e yönelik bir harekat sürmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
İşte bu ya, Maşallah, Yiğitlerim, canlarım, Allah ayağınıza taş değirmesin. Allah görünür görünmez kazalardan belalardan muhafaza etsin. Dualarımız sizinle
Tabi tuzun kuru yollasana evladını mayın tarlasına
@10a71 yazıklar olsun sana ... güzel bi temenni çıksın ağzınızdan beee. bu yapılanlar senin için, çocuklarının torunlarının geleceği için be adam ... önümüzde seçim yok şimdi nasıl bi düşünce ile klavye delikanlılığına girişeceksin acaba ...zoruna gidiyosa daha açık söyleyebilirsin ...
@10a71 her operasyonda olduğu gibi, yine sulandırma, karalama, b.k atma peşindeki, memnuniyetsiz, tahammülsüz, chp seçmeni profili. seçim sloganı : 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye diyen insanlardan, farklı bir şey beklemek hayal.
Allah yolunuzu acık etsin
haydi bismillah....ALLAH mehmedimize güç ,kuvvet, kudret versin...yanınızdayız, her an, dualarımız sizlerle, rabbim bize de nasip ederse vatan savunmasını hemen ardınızdayız, ALLAH ın ARSLANLARI
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler