HABER

Son Dakika: Pfizer-BioNTech'ten 5-11 yaş çocuklarla ilgili umut veren aşı açıklaması

Pfizer ve BioNTech yaptıkları açıklamada, Covid-19 aşılarının 5 ila 11 yaş arası çocuklarda güçlü bağışıklık tepkisi oluşturduğunu duyurdu.

Pfizer ve BioNTech yaptıkları açıklamada, Faz II ve III klinik denemelerinde, aşının 5 ila 11 yaşındaki çocuklarda, daha önce 16 ila 25 yaşındakilerde gözlemledikleriyle eşleşen bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi.

"ACİLEN SUNMAYI PLANLIYORUZ"

Pfizer CEO'su Albert Bourla, "Temmuz ayından bu yana, ABD'de pediatrik Covid-19 vakaları yaklaşık yüzde 240 arttı" derken, "Bu deneme sonuçları, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için aşımızın onaylanması için güçlü bir temel sağlıyor ve bunları acilen FDA'ya ve diğer düzenleyicilere sunmayı planlıyoruz" diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
Kimde denediniz ki bu sonuca vardınız. Kim size çocuklarını deney faresi gibi verdi de test ettiniz?
Bu söz üstüne başka lafa gerek yok bravo. İnsanları canlarıyla tehtid edip canlarını alıyorlar. Şahinler kendi çocuklarında canlı yayında denesinler bakalım
birsürü başıboş çocuk var onlar için denek sorun olmaz
Fareye benzettiğin insanlar sayesinde bugün bir sürü ilkel hastalığa karşı aşılısın ve fare gibi değil insan gibi yaşıyorsun. Dünya hala iyi niyetli insanların sayesinde yaşanılacak bir yer. Yoksa düşünsenize sadece bunlardan ibaret bir dünya ne hale gelirdi. Bunları toprak kabul eder ama tanrı yanına kabul eder mi zamanı gelince hep beraber göreceğiz
turklerden baska diger geri kalmis ulkelerde deneyeceklerdir mutlaka
Bunun adı cinayet olur.
saçmalamayın!!!
Geri Dön