Ramazan Bayramı tatili belli oldu

Cumhurbaşkanlığı kararıyla, Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanlar, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü (Arefe günü) yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Ramazan Bayramı 1. gün 4 Haziran 2019 Salı günü, Ramazan Bayramı 2. gün 5 Haziran 2019 Çarşamba günü, Ramazan Bayramı 3. gün 6 Haziran 2019 Perşembe gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı tatili belli oldu

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
kardeşim nedir bu . memura hafta sonu tatil 1 mayıs tatil 23 nisan tatil bayramda 9 gün tatil. öğretmenleri saymıyorum bile onlarin 3 ayda yaz tatili var. asgeri ücretle çalışan işçiye de 9 gün tatil mi . ülke olarak yatmaya ne kadar meraklıyız üretim 0 sadece tatilleri düşünüyoruz. 50 kuruşluk biber olmuş 30 lira . yatmaya devam edin güzel ülkem...
öğretmenim .yaz tatilimiz 3 ay değil 2 ay. bilmeden konuşmayın
iki ay öncesinden 9 günlük tatil açıklandığında göre seçim garantilendi
biberi memur ekmiyor kafa basmiyor galiba
İŞİMİZ GÜCÜMÜZ YATMAK DEVLETTE YARDIMEDINCE YAT BABAM YAT
sadece memur a mı yıne
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler