Son dakika! RTÜK'ün yeni başkanı Ebubekir Şahin oldu! Ebubekir Şahin kimdir?

Son dakika haberine göre, İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi. RTÜK Üyesi ve Başkan Vekili Esat Çıplak'ın ise görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

Son dakika! RTÜK'ün yeni başkanı Ebubekir Şahin oldu! Ebubekir Şahin kimdir?

İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi. Yerlikaya'nın, 25 Kasım 2015'ten beri yürüttüğü başkanlık görevinden, anne ve babasının sağlık sorunları sebebiyle dün ayrılmasının ardından Kurul üyeleri toplandı.

Toplantıda, RTÜK Başkanlığına Kurulun üyelerinden Ebubekir Şahin seçildi. RTÜK Üyesi ve Başkan Vekili Esat Çıplak'ın ise bu görevine devam etmesi kararlaştırıldı.

EBUBEKİR ŞAHİN KİMDİR?

Ebubekir Şahin, 1974'te Rize Çayeli'nde doğdu. İlköğrenimini Rize'de, lise eğitimini Sakarya'da tamamlayan Şahin, 1995'te Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu, 2002'de Gazetecilik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

Şahin sırasıyla, İçişleri Bakanlığı, TBMM, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK, Başbakanlık gibi birçok kurumda yöneticilik görevlerinde bulundu.

Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcılığı da yapan Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı ve Müsteşarlık görevlerinde bulundu. Şahin, 16 Ekim 2017'den beri RTÜK üyesiydi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
rize li olmak ilk şartımız zaten
hemseri ayağı var
yeni rütük başkanı rizeli olmasa idi şaşadık zaten her yer rizeye çkar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler